אש בארזים בתקשורת? בכיר ב”ישראל היום”: “נתניהו, תניח את המפתחות”

האם נפלה שלהבת בארזים בעניינו של ראש הממשלה? מאמר שפרסם היום, שלישי, ראש מערכת החדשות של “ישראל היום”, אורי דגון, נושא את המסר החד: “בנימין נתניהו צריך להניח את המפתחות מוקדם ככל האפשר”
צילומים: ישראל היום; צילום מסך

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

האם נפלה שלהבת בארזים של התקשורת בישראל? העיתון “ישראל היום” פרסם היום מאמר של אחד מבכירי העיתונאים במערכת שלו, אורי דגון, תחת הכותרת: “נתניהו, תנצח את המלחמה ותניח את המפתחות”.

כותב המאמר לפרישת נתניהו – כאמור, העיתונאי אורי דגון, הוא לא אחר מאשר ראש מערכת החדשות של “ישראל היום”.
מובן כי בימים אלו נשמעים חדשות לבקרים הקולות שקוראים לראש הממשלה בנימין נתניהו להתפטר, ורבים אף מוציאים אותו אחראי ולכאורה גם אשם באסון ה-7 באוקטובר, אך בכל הנוגע ל”ישראל היום”, מדובר במאמר יוצא דופן. העיתון שעד לפני כמה חודשים נחשב ל”פרו-נתניהו”, יוצא למעשה בקריאה להתפטרותו – גם אם לא באופן של “מאמר מערכת” כולל, עדיין במאמר של ראש מערכת חדשות שנמנה כמובן על בכירי בעיתון.

“את הטקסט הזה חשבתי לכתוב בסוף המלחמה, ב-6 אחרי, כשיהיה אפשר להתאבל באמת ולבכות על האלפים שהלכו מאיתנו, כשהאזעקות יידומו, כשהמילואימניקים יחזרו הביתה, כשיהיה מעט יותר אוויר בריאות, והמדינה תוכל להתמודד עם פצעיה”, כותב דגון במאמרו ומיד מבהיר מה השתנה ומה דעתו על נתניהו:

“שלשום הקש שבר את גב הגמל. כשכולם שמים את העקרונות, הכעס והמחלוקות שלהם בצד, ויש רק מקום אחד שממשיך במחלוקת הזאת, אולי צריך להגיד די, לא עוד. כשזה קורה פעם אחת, ציוץ או אמירה שגורמים לפצעים לדמם מחדש – מגיעה ההתנצלות ואנחנו נושכים שפתיים. ‘נו, הוא התנצל, ברח לו, אנחנו במלחמה, לנשוך שפתיים ולהמשיך’. ואז באה עוד אמירה, עוד האשמה, הבהרה והתנצלות. עוד סיבוב. והממלכתיות שכולם נוהגים בה מול הרפש שניתז לכל עבר הופכת לביצה טובענית”.

צילום עיתון – ישראל היום

עוד מוסיף דגון וכותב: “ראש הממשלה בנימין נתניהו מרוכז במלחמה, שלא יובן אחרת, אבל ביבי נתניהו מרוכז בשרידות פוליטית. הוא רואה את מצבו וחושב על היום שלאחר המלחמה תוך כדי המלחמה, שימור הקואליציה, שימור השלטון ויצר ההישרדות הפוליטי שלו לאורך שנים.

בסיום מציין דגון: “אולי הגיע הזמן לחשוב בקול ולא ללחוש – בנימין נתניהו צריך להניח את המפתחות מוקדם ככל האפשר”.

סקר מנדטים: גנץ ממריא, גם בנט. נתניהו בהתרסקות

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים