נחשף: עובד פלסטיני במלון נחקר על מעורבות בפיגוע – ונתפס על הונאת ענק של ישראלים

נחשף: עובד פלסטיני בבית מלון בירושלים נחקר באחרונה לגבי פיגוע ירי נגד שוטרים, ומעורבותו – נשללה. אלא שבמהלך החקירה התגלו במכשיר הנייד שלו מעל ל-100 צילומים של כרטיסי אשראי ופרטי לקוחות, שבאמצעותם ביצע יחד עם שותפיו הונאות רכישה
צילומים: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

כך הובילה חקירת פיגוע ירי לחשיפת הונאת אשראי:
יחידת ההונאה במחוז ירושלים עצרה בחודש שעבר חשודים בעבירות הונאה של כרטיסי אשראי, שנגנבו ע”י עובד במלון שצילם כרטיסי אשראי של לקוחות. עם סיום החקירה במשטרה, הוגש נגדם כתב אישום ע”י יחידת התביעות במחוז ירושלים.

בתאריך 12.10, בשעות הערב, מספר ימים לאחר פרוץ מלחמת חרבות ברזל, בוצע פיגוע ירי בתחנת שלם של מחוז ירושלים: מחבל ירה לעבר כוח משטרה מחוץ לתחנה ונוטרל ע”י שוטרי מחוז ירושלים ולוחמי מג”ב. כתוצאה מהפיגוע נפצע שוטר אחד באורח קשה ושוטר נוסף באורח קל, והחקירה הוטלה על היחידה המרכזית במחוז ירושלים.

במסגרת חקירת הפיגוע, בתאריך 15.10 נעצר חשוד, בן 23, תושב סילוואן. נבדקה מעורבותו ביחס לפיגוע – ונשללה.
אלא, שיחד עם זאת, במסגרת חקירתו, התגלו במכשיר הטלפון הנייד שלו, מעל למאה צילומים של כרטיסי אשראי.

בעקבות גילוי זה הועברה החקירה בעניינו למחלק ההונאה בימ”ר מחוז ירושלים.
מהחקירה עלה כי עפ”י החשד, החשוד שעבד במלון בירושלים בתור מלצר צילם ללא ידיעת הלקוחות שאותם שירת את כרטיסי האשראי שנמסרו לו בכדי לשלם על הזמנות שונות. באמצעות אותם הפרטים שהשיג בעקבות אותם הצילומים, החשוד ביצע יחד עם חשודים אחרים רכישות באינטרנט.

במסגרת החקירה נעצרו מספר חשודים נוספים תושבי מזרח ירושלים, בחשד למעורבותם בהונאת אשראי זו. עם התקדמות החקירה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים, התבססה תשתית ראייתית למעורבותם של שניים מהחשודים הנוספים שנעצרו לפני כשבוע – בני 23, תושבי מזרח ירושלים – והיו שותפיו המרכזיים של החשוד הראשון שנעצר.

מעצרם של שלושת החשודים הוארך מעת לעת בבית המשפט. חוקרי ההונאה בימ”ר ירושלים השלימו את פעולות החקירה וביססו תשתית ראייתית נגד השלושה בחשד לעבירות הונאה, עבירות על חוק שירותי תשלום וקשירת קשר לביצוע פשע.

ביום שני השבוע הגישה יחידת התביעות המשטרתית של מחוז ירושלים כתב אישום נגד השלושה, לצד בקשה להארכת מעצרם עד לתום ההליכים המשפטיים.

מה יגיד על זה גלנט? חייל צה”ל נטע עץ בצפון עזה – “לשחרור עמירם בן אוליאל”. צפו

פקד יבגני ברוורמן, קצין חקירות במחלק ההונאה במחוז ירושלים, ציין: “חקירת פיגוע טרור הובילה אותנו לחשיפת הונאה משמעותית כלפי עשרות אזרחים תמימים, שמסרו כרטיס אשראי לתשלום על הזמנתם בבית עסק, ונפלו קורבן באי ידיעתם לעוקץ של חשודים שניצלו את עבודתם במלון.
“בכך, אותם החשודים גם מעלו באמון שניתן להם ע”י מעסיקיהם, בגלל בצע כסף. גם בימים אלו, שבהם משטרת ישראל בכלל ומחוז ירושלים בפרט, מרכזים מאמץ בפעילות ביטחון שוטף, אנחנו לא מרפים גם מחשיפת עבריינות ופגיעה ברכושו וכיסו של הציבור”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים