הפועל ממש לא בחל”ת, אבל יש רק עניין קטן אחר: ההגנה נותרה ללא הזרים – שוער, בלם ומגן

הפועל ירושלים ממש לא בורחת לחל”ת, אלא שואפת בהחלט לחזור לעניינים עם חידוש משחקי ליגת העל בתוך כמה שבועות: רק בעיה קטנה – אדבאיו אדליי, אונדז’יי באצ’ו ואילוז’ יאו, חזרו לארצותיהם. אז מה בעצם עושים בלי הגנה ושוער?
צילומים: הפועל ירושלים מועדון אוהדים העמוד הרשמי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

מלחמת חרבות ברזל השביתה את הליגות בישראל ב-30 לספטמבר, אחרי המחזור החמישי, כשהמחזור השישי, שאמור היה להתקיים בחלקו, ממש בשבת השחורה של ה-7.10, נדחה שוב ושוב ולפי שעה הוא אמור להתקיים ב-5.12, אלא אם כן הוא יידחה שוב, בגלל המשך הלחימה.

בשבועיים הראשונים ללחימה היינו עדים לגל עזיבות של השחקנים הזרים בשתי הליגות הבכירות שלנו. מעטים חזרו, אחרים עדיין מתלבטים ויש כאלה שקיבלו שחרור וחתמו במועדונים בחו”ל.
אחד כזה הוא פטריק קלימלה מהפועל ב”ש, שחזר הביתה לפולין מולדתו, וחתם בקבוצת שלאסק ורוצלאב. כעת די ברור שהליגה הראשונה בישראל, תהיה ליגה שונה לגמרי ממה שהורגלנו בעבר, ליגה שמבוססת ברובה על שחקנים מקומיים, עם תוספת כזאת או אחרת, אבל נקובה במספר, יתכן של שלושה זרים בלבד, על מנת ליצור אחידות בין הקבוצות.

גם הפועל, כמעט כמו שאר הקבוצות, איבדה בפגרה הכפויה את כל שחקניה הזרים, שנפוצו לכל עבר ושבו למולדתם.
המדובר בשוער, אדבאיו אדליי, בקשר יילה דוין, בחלוץ פדרו קפמבה, בבלם אונדז’יי באצ’ו ובמגן אילוז’ יאו. היחיד שנשאר בארץ, הוא החלוץ הצעיר סדריק דון, בן ה-19 וחצי, שלא חושש להישאר בישראל שנמצאת תחת אש, למרות לחץ שייתכן שמופעל עליו מצד בני משפחתו לשוב הביתה לחוף השנהב.

צילום: הפועל ירושלים מועדון אוהדים, העמוד הרשמי

נכון להיום, מתנהלים מגעים עם השחקנים הזרים, על מנת לנסות ולהחזירם לארץ ולמסגרת אימונים. “הכול בהתאם למצב”, אמרו השבוע בקבוצה, “ובכפוף להחלטה סופית, מתי תחודש הליגה“.

יחד עם זאת, במועדון יודעים לספר, כי כל אחד מהזרים קיבל תוכנית אישית מותאמת, לשמירה על כושר גופני, גם אם זה נעשה במסגרת אישית ‘מאולתרת’. אם המצב לא ישתנה, וחלק מהשחקנים הזרים של הפועל יבחר שלא לשוב לארץ, מדובר במכה קשה, במיוחד לחוליה האחורית של הקבוצה, חוליה הנשענת על השוער אדליי, שאמנם יש לו חלק נכבד מאוד בפתיחה הכושלת של הפועל, אבל כשחושבים על המחליף שלו, נדב זמיר, שהגיע להפועל מעירוני קרית שמונה, שם שימש כשוער מחליף, יש סימני שאלה, שמבוססים בעיקר על חוסר הניסיון שלו כשוער ראשון בליגת העל, בטח ובטח אם משווים אותו לאדליי שלפחות יכול להתהדר בתואר של שוער עם ניסיון.

אל העמדה החסרה של השוער, נוספו במצב הנוכחי שתי עמדות בעייתיות מאוד מבחינת המחליפים שלהם, במידה ויקראו לדגל, עמית גלזר ועומר אגבדיש, ששניהם היו די רחוקים מיכולת סבירה בפתיחת הליגה. גלזר אמור להיכנס לנעליו של באצ’ו ואגבדיש לעמדת המגן הימני במקום יאו.

באצ’ו נמצא כרגע בביתו בצ’כיה, יאו חזר לחוף השנהב. שניהם נחשבו בעונה שעברה לשני ה’אסים’ של האדומים, אלא שבאצ’ו פתח את העונה ביכולת בינונית למדי, אותו כנ”ל יאו, אבל עדיין שניהם נחשבים לשני העוגנים של הפועל.
“שוער, בלם ומגן זרים שייעדרו מההרכב שלנו, עלולים להחליש מאוד את ההגנה”, הסביר השבוע יו”ר הדירקטוריון, יוסי ליפקין, “אבל היתרון שלנו הוא שיש לנו שחקנים ישראלים צעירים בשאר העמדות, ודווקא קבוצה כמו הפועל, שמתגאה בסגל שחקני הבית הצעירים שלה, יכולה להרוויח מהמצב הנוכחי”.

צילום: הפועל ירושלים מועדון אוהדים הדף הרשמי

לסיום רק נאמר, שבמצב אליו נקלעה ליגת העל, בעקבות אירועי המלחמה, שחקנים ישראלים צעירים חייבים לקחת את ההזדמנות שהם עומדים לקבל, בשתי ידיים, ואם נסתכל על המאקרו, נבחרת ישראל אולי עשויה להרוויח גם היא מספר
שחקנים לסגל, אבל לכך עוד חזון למועד.
בצד הפסימי היה מי שאמר השבוע ש”יש מצב שכל הליגה תרד לרמה של גביע הטוטו, ואולי אף פחות מזה, אבל כרגע זה מה יש”.

אברמוב – אתה ואני דומים: לשנינו אין מספיק כסף להחזיק את בית”ר

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים