מימון הצרכים החיוניים של ישראל: במקום ממשלה מתפקדת – עומר אדם

לפזר את הממשלה ובמקומה לשים עוד עשרה כמו עומר אדם: האם אספקת הצרכים החיוניים של צה”ל עברה הפרטה? הזמר עומר אדם החל השבוע במימון שירות הסעות לחיילים שמתקשים להגיע לביתם לחופשה קצרה באמצעות התחבורה הציבורית. מלוא הערכה לאדם – בושתה של ממשלת ישראל
צילומים: נתי גולד, בן חדד, קובי גדעון/לע"מ, שי פרנקו

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

במקום ממשלה מתפקדת – עומר אדם. נדמה כי בשבועות האחרונים מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל זו האסטרטגיה הקהילתית שנאלצת מדינת ישראל לנקוט.
שרי הממשלה עסוקים בעיקר בשמירה קפדנית וקנאית על תקציבי משרדיהם, שחלילה לא יופרשו נתחים מהם לטובת מימון עלויות המלחמה. בו בזמן – את הכיס פותח הזמר עומר אדם כבר מספר פעמים ומממן בסכומי עתק צרכים חיוניים של חיילי צה”ל בעת מלחמה.

אדם כמובן לא לבד. מדובר בתרומות פיננסיות של אזרחים רבים בעלי ממון שהאפשרות מצויה בכיסם. זאת, כמובן מעבר להתגייסות בתרומות מזון, ביגוד וציוד לחיילי לצה”ל ולתושבים שפונו מדרום הארץ והצפון. ועדיין – נדמה כי אדם מציל למעשה בכמה פעולות שביצע בזמן האחרון את בושתה של ממשלת ישאל: המהלך – ככל שמעיד על רוחב לבו של אדם, מלמד על אוזלת היד של שרי הממשלה.

כך למשל אתמול, רביעי, נודע כי אדם יממן שירות מוניות עבור חיילי צה”ל שהיציאה הקצרה לביתם מאזור הדרום, לעתים בשעות לא קונבנציונליות, היא מסורבלת מאוד עד כמעט בלתי אפשרית באמצעות התחבורה הציבורית בישראל. היכן המדינה? איפה משרדי הממשלה שימצאו פתרונות ויזרימו מימון?

צילום: לפי סעיף 27א לחוק זכויות היוצרים

כדי לסבר את האוזן: אדם – אזרח פרטי בישראל – עשה מה שמשרדי הממשלה בישראל לא עושים. הוא פתח אזור רישום לחיילים צה”ל שנתקעים ומימן את הגעתם הביתה במוניות. אם הממשלה הזו לא מסוגלת להעמיד על הרגליים בעת מלחמה שירות הסעות בסיסי – אפשר גם מיניבוסים, לא חובה מוניות – אז בשביל מה בכלל צריך ממשלה? אפשר להושיב עוד עשרה כגון אדם בעמדות לתפעול המדינה – וייתכן מאוד שהכל יתוקתק הרבה יותר טוב.

קנה מידה של הסכומים: לפי פרסומים כ-500 חיילים לפחות נרשמו בשלב המיידי לשירות שפתח אדם. בהנחה שמונית מאזור הדרום למרכז תעלה כמה מאות שקלים – אפשר להבין את סדר הגודל של הסכומים. מלוא ההערכה לאדם – בושתה של ממשלת ישראל.

חיילי סיירת צנחנים במורל שיא: צפו בחיקויים האדירים לעומר אדם וברהנו טגניה

צפו: השרה מירי רגב מגיעה לבקר פצועים וחוטפת קללות מהדהדות

“לכי לחווארה”: צפו – אורית סטרוק מגיעה לבקר משפחות וחוטפת חזק

יצוין כי כבר בימים הראשונים ללוחמה נפתח בביתו של אדם במשמר השבעה חמ”ל לאספקת ציוד עבור חיילי צה”ל. היכן פתחה ממשלת ישראל, שר כלשהו מתוכה – חמ”ל שכזה? האם זה הגיוני כי אספקת הצרכים החיוניים של חיילי צה”ל עברה למעשה בפועל הפרטה?

ממשלת ישראל 2023, כמו ששר אדם, “אמרת שאת אוהבת, לחיות כמו בסרט”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים