לזכרם: גל-עד דיגיטלי להנצחת הנופלים והנרצחים במלחמת חרבות ברזל

מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל הקימה חברת ממוריז+ יותר מ-1,000 אתרי זיכרון לנרצחי הטבח וחללי צה”ל. הגל-עד הדיגיטלי זמין ופתוח לציבור, ונמסר ללא תשלום למשפחות השכולות
צילום: פרטי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

חברת ממוריז+, הקימה עד כה יותר מ-1,000 אתרי זיכרון – גל-עד דיגיטלי לנרצחי הטבח בדרום והנופלים במלחמת חרבות ברזל. כל האתרים זמינים ופתוחים לציבור, ונמסרים למשפחות השכולות ללא תשלום.
ניתן לצפות בקיר הזיכרון הדיגיטלי לחללי חרבות ברזל באתר ממוריז+, ולהיכנס לאתרי החללים.

סיני זילבר, יזם ומנכ”ל ממוריז+, אומר כי “בתוך כל הכאב הזה – כחברת סטארטאפ, כפלטפורמה, כצוות –  אנחנו מתגייסים ומתנדבים למשימה קשה ומאתגרת – הנצחת כל נרצחי הטבח בעוטף עזה וחללי מלחמת חרבות ברזל 2023.

“גייסנו צוות של מתנדבות ומתנדבים – מהארץ ומהעולם, יחידים וצוותים בחברות (כמו Deloitte ישראל) – להקמת אתרי הנצחה וזיכרון לנרצחי הטבח וחללי המלחמה, עבור המשפחות והחברים, וגם כדי לסייע במאמצי ההסברה של מדינת ישראל
בעולם.

“הצוות ממפה את החללים והנרצחים, מקים במהירות אתר דיגיטלי עבור כל חלל ונרצח ומעלה הספדים, זיכרונות, תמונות וסרטונים מרחבי הרשת להנצחת חיי הנרצח או הנופל, ולא רק את סיומם הטראגי.
“לאחר מכן אנו פועלים למסירת האתר, ללא כל תשלום, לבני המשפחה על מנת שיוכלו להמשיך ולהרחיב את מלאכת ההנצחה של יקיריהם – בהוספת הספדים, בשיתוף זיכרונות ובהזמנת חברים שיישתפו גם הם”.

לדברי זילבר, לפני כשלוש שנים כשהוקמה ממוריז+ הוא תכנן להקים פלטפורמה דיגיטלית שתאפשר הנצחה של דורות הולכים ונעלמים: ניצולי השואה, חללי מלחמות ישראל, דור המייסדים, סבא רבא וסבתא רבתא, וכמובן תיעוד סיפורי חיים.

“מעולם לא תיארתי לעצמי שיהיה צורך גדול כל כך, פעם אחר פעם, להנציח גם אנשים צעירים שחייהם נגדעו בטרם עת”, הוא אומר, “ב-7.10.23 התרחש הטבח הנורא בעוטף עזה, על 1,400 קורבנותיו. כולנו עצובים, כואבים ובטראומה לאומית. הכאב של משפחות הנרצחים והנופלים – כמו גם של משפחות החטופים והפצועים – הוא עצום”.

זילבר מבקש את עזרתו של כל מי שיכול בקידום פרויקט חשוב זה.
“כמעט כל אחד מאיתנו מכיר את אחד הנרצחים, בן משפחה או חבר. עזרו לנו לאסוף את הסיפורים, התמונות והזיכרונות של חייהם לאתרים שהקמנו לזכרם.
“אם אתם בקשר עם משפחה שכולה, עזרו לנו למסור לה את האתר שהקמנו ליקיריה, ברגישות.
“אני בטוח שאחרי החושך שאנו חווים כאומה כעת, אלפי האתרים שיוקמו במסגרת הפרויקט הזה ימשיכו לתת הרבה אור למשפחות, לחברים ולעם ישראל. כך לא נשכח אף חלל ונרצח, וזיכרונם יהיה חי ונגיש לעד ברשת. אני מקווה שנדע ימים טובים יותר במהרה”.

* ניתן ליצור קשר עם ממוריז+ בטלפון או בווטסאפ 052-257-8418 או בדוא”ל war23@memoriz.plus

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים