לא סופרים את החמאס: סופ”ש של התאוששות – בתי הקפה של ירושלים שוב מתמלאים

זה היה סופ”ש שבישר על תחילתה של תקומה בירושלים: בתי הקפה חוזרים להתמלא, וכך גם שוק מחנה יהודה והמדרחוב. אלפי משפחות מהדרום שפונו מבתיהן – מחזקות בנוכחותן את הירושלמים, בדיוק כפי שהירושלמים מחזקים אותן
צילומים: רונית לוי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

לקח כמה שבועות מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל, אבל נדמה שירושלים מתחילה לשוב לשגרה בכל הנוגע לתרבות הפנאי ולחיי הלילה.

זה היה אחד הסופ”שים היותר פעילים שידעה ירושלים באחרונה. רבים מבתי הקפה החלו לשוב לפעילות ולהתמלא. בלטו במיוחד קפה בצלאל ומסעדת מנזה הסמוכה – שנראה כי בעיני רבים הגיעו להישג כפול: ראשית, פתחו בעת מלחמה ולא נתנו שום פרס לחמאס, וגם, להבדיל אלף הבדלות – סיפקו שעות פנאי – ביום שבת – תחת שמש נחמדה.

אבל גם במוצ”ש המשיכה ירושלים והראתה סימני חיים יפים. בלי לפתוח פה, נראה כי חבירה של מספר גורמים יחדיו מאפשרים לעיר תקומה מהירה בימים אלו: ירושלים יחסית – שוב בלי לפתוח פה – עיר בטוחה מבחינת ירי רקטות. ושנית, לירושלים הצטרפו באחרונה כ-17,000 תושבים שפונו מדרום הארץ ומהצפון. זהו כוח חדש ומרענן לעיר.

********************************************
– “כל הטאלנטים העצובים – אנחנו הבנק שלכם”: יעל פוליאקוב קוטלת את הפרסומת של רותם סלע

*******************************************

אמת, זו ממש לא הדרך הרצויה לייצר הגירה חיובית, אחרי שנים של הגירה שלילית, אבל בשורה התחתונה – ירושלים מתמלאת במשפחות חדשות – חלקן חילוניות שלוטשות עיניים לחיי פנאי גם בשבתות.
מעבר לכך, נדמה כי העיר קיבלה חיזוק משמעותי בשטף האחדות שפוקד את ישראל לטובה – רבים מתנדבים, עוסקים בפעילויות תרומה שונות ומגוונות, פעילים בחמ”ל למען חיילי צה”ל. כך נוצרת בירושלים אווירה ציבורית חיובית, הקולקטיב שב להרגיש את כוחו.

במהלך הלילה אתמול, מוצ”ש, שוב נצפה מתחם הבילויים בשוק מחנה יהודה כשהוא חוזר לשקוק חיים. התפוסה אמנם לא מלאה, אבל המבקרים חוזרים לחיות והלילות של שוק מחנה יהודה חזרו להיות פעילים, לפחות במוצ”ש הזה. כך גם לגבי המדרחוב במרכז ירושלים, שרבים מתושבי הדרום והצפון ששוכנים במלונות שסביבו, לאחר שפונו מבתיהם – נראים כמי שנמצאים בכלל בסיור תיירים בירושלים.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים