קדימה, להעלים אותם מהכבישים: תיעוד – אכיפה נגד נהגים מתפרעים, מפיצי קולות ירי מהאגזוז

תיעוד: פעילות המשטרה בירושלים נגד נהגים מתפרעים ברכבים שמייצרים קולות ירי מאגזוזים וזורעים בהלה בקרב הציבור
צילומים: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

ביום שישי בשעות אחה”צ, נערכה פעילות אכיפה מוגברת בירושלים, שבה נטלו חלק כוחות משטרה רבים, ובהם: שוטרי תחנת מוריה, שוטרי ובלשי התנועה של מחוז ירושלים, יחידת האופנועים ובוחני התנועה, תוך סיוע ושימוש באמצעי אכיפה שונים.
פעילות זאת היא חלק ממאבק בכלי רכב משתוללים ומרעישים, המטרידים את ציבור התושבים בירושלים ומסכנים לא אחת את משתמשי הדרך, בדגש לאזור דרום העיר ירושלים.

במהלך הפעילות המשטרתית נבדקו עשרות כלי רכב על ידי השוטרים ברחבי דרום ירושלים ונרשמו 22 דו”חות תנועה. 18 מתוכם, בגין אי תקינות כלי הרכב או שינוי שנעשה במערכותיו.

צילום: דוברות המשטרה

רוב כלי רכב אלו נאסרו לשימוש על ידי בוחן תנועה מוסמך ו-3 כלי רכב נגררו מהמקום בשל חומרת הליקויים או עבירת התעבורה המיוחסת להם.

לצד זאת, נפתח הליך חקירתי כנגד 3 נהגים שרכבם עבר שינוי שלא כחוק וקולות ירי בוקעים ממערכת הפליטה (אגזוז) של הרכב, וכנגד נהג נוסף שסירב לבדיקת אלכוהול לאחר שהתעורר חשד לגביו בנושא, ובסיום חקירתו רישיון נהיגתו נפסל למשך 30 ימים.

בתוך כך, בסוף השבוע הוגש ע”י יחידת התביעות המשטרתית במחוז ירושלים כתב אישום נגד נאשם בן 22, תושב מזרח ירושלים, שהתקין ברכבו אגזוז לחץ וביצע שיפורים במבנה הרכב כך שלחיצה על דוושת ההאצה גרמה לרעש מחריד של מכונת ירייה וזרעה בהלה באזור שכונת גילה.
מדובר בתופעה פסולה שהתגברה מאז תחילת המלחמה, ושמטרידה את התושבים בביתם. בעקבות רעשים אלו התקבלו דיווחים רבים על שמיעת קולות ירי במוקד 100 של משטרת ירושלים.

צילום: דוברות המשטרה

קצין אגף התנועה במחוז ירושלים, סנ”צ אליהו לוי: “אנו רואים בחומרה את מעשיהם הפסולים של אותם הנהגים שמהווים מטרד ציבורי ופוגעים בשלוותם של תושבי העיר ירושלים. קולות ירי הבוקעים מרכביהם, גורמים לבהלה בימים מתוחים אלו. מדובר בעבירת תעבורה של שינוי מערכות הרכב, בין אם בהתקנת תוספות שלא על פי חוק או באישור רשות מוסמכת ובין אם בשל תחזוקה לקויה של מערכות הרכב.
“בשל הישנות המקרים בתקופה זאת ותלונות תושבים שהתקבלו, ערכנו פעילות רחבה בסוף השבוע האחרון בהובלת יחידת התנועה המרכזית בירושלים בשיתוף תחנת מוריה ויחידות נוספות במטרה לאתר את אותם כלי רכב, לבצע בדיקה מקצועית על ידי בוחני המשטרה ולבצע אכיפה נחושה נגד אותם נהגים. אכיפה זו המבוצעת על ידנו בכל השנה, הוגברה, ותמשיך להתקיים ככל שיידרש על מנת למגר את התופעה הפסולה”.

**********************************************************
לא סופרים את החמאס: סופ”ש של התאוששות – בתי הקפה של ירושלים שוב מתמלאים

**************************

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים