המשטרה ממליצה לציבור – בדקו תנועות בחשבון הבנק: מצלמות שהותקנו בכספומטים שיכפלו כרטיסים

אין גבול להמצאות הזדוניות: המשטרה חשפה מעבדה לשכפול וזיוף כרטיסי אשראי באמצעות התקן מצלמות בכספומטים. חשד לעוקץ של מאות אזרחים בהיקף של מאות אלפי שקלים. המשטרה ממליצה לציבור לבדוק תנועות חריגות בחשבון הבנק
צילום: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

המשטרה חשפה מעבדה לשכפול וזיוף כרטיסי אשראי באמצעות התקן מצלמות בכספומטים, ועצרה חשוד בעוקץ של מאות אזרחים בהיקף של מאות אלפי שקלים.

הבוקר, ראשון, היחידה המרכזית במחוז ירושלים עצרה את החשוד בשעת מעשה בכספומט בבת-ים, כשברשותו כרטיסי אשראי מזויפים. שיטת העוקץ בוצעה באמצעות התקן מיוחד שהתקין בכספומטים ברחבי הארץ, השגת פרטי כרטיסי האשראי במרמה, שכפול וזיוף כרטיס האשראי במעבדה ומשיכת הכספים.

צילום: דוברות המשטרה

בתקופה האחרונה התנהלה חקירה סמויה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים, בחשד לעבירות של זיוף ושכפול כרטיסי אשראי וגניבת  כספים ממאות קורבנות. החקירה החלה בשיתוף פעולה עם אחד הבנקים הגדולים בישראל שאסף מידע אודות הפעילות הפלילית של החשוד.

החקירה במשטרה החלה בעקבות תלונות שהתקבלו מבנקים ברחבי הארץ, על כך שחשוד התקין בכספומטים שונים התקנים מיוחדים, שבאמצעותם עפ”י החשד העתיק את פרטי מאות כרטיסי אשראי של לקוחות. בהמשך שכפל אותם באמצעות ציוד שנתפס ברשותו, וכך משך כספים בשווי כולל ומצטבר של מאות אלפי שקלים.

הבוקר הפכה החקירה לגלויה, כשבלשי היחידה המרכזית במחוז ירושלים עצרו את החשוד בשעת מעשה. בלשי המשטרה שעקבו אחר החשוד, הבחינו בו כשהוא מושך כספים בכספומט בעיר בת-ים. בחיפוש שערכו השוטרים, נתפסו ברשותו עשרות כרטיסי אשראי משוכפלים ומזויפים.

בהמשך ערכו בלשי ימ”ר ירושלים חיפוש בדירתו בחולון ובדירה נוספת בעיר פתח תקווה, ששימשה את החשוד כמעבדת זיוף שנועדה לביצוע מעשיו הפלילים. שם, עפ”י החשד, החשוד שכפל כרטיסי אשראי, על בסיס הפרטים והמידע שאותם השיג במרמה ובעבריינות באמצעות ההתקנים בכספומטים השונים.
בדירות איתרו השוטרים ציוד ששימש להעתקה וזיוף כרטיסי האשראי, ממצאים הקושרים את החשוד לביצוע העבירות וכסף מזומן בסכום של עשרות אלפי שקלים.

צילום: דוברות המשטרה

החשוד שנעצר, בשנות החמישים לחייו, תושב חולון, נלקח לחקירה ביחידת ההונאה של מחוז ירושלים. היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרו בבית המשפט לצורך המשך החקירה ומיצויה.

רפ”ק אלי ליבקינד, מפקד יחידת ההונאה בימ”ר ירושלים: “בחקירה גילינו ממצא שחזר על עצמו וחשוב לנו ליידע בו את הציבור. החשוד נהג לזייף ולשכפל רק כרטיסי אשראי ‘מהדור הישן’ – כלומר ללא שבב חכם שמוטבע בהם.
“לצד המשך ההליך הפלילי והפעולות שאנו מבצעים למיצוי הדין עם החשוד, אנו ממליצים לציבור כולו לעקוב אחר התנועות בחשבון הבנק ולדווח מיד על כל פעילות חריגה שאינה מוכרת בחשבון הבנק”.

***************************************************
קדימה, להעלים אותם מהכבישים: תיעוד – אכיפה נגד נהגים מתפרעים, מפיצי קולות ירי מהאגזוז

*************************************************

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים