הקבינט בארץ הפלאות: אמסלם לנתניהו – “אם הרכבת לא בסדר, לא אומר שהקטר לא בסדר”

שיעור בלשון או מה? דודי אמסלם – השר לשיתוף פעולה אזורי בממשלת ישראל, וכן שר במשרד המשפטים וכן השר המקשר בין הממשלה לכנסת – שיבח את בנימין נתניהו במהלך דיון בקבינט: “אתה הקטר שלנו. גם אם יש קרונות שלא עובדים ברכבת, זה לא אומר שהקטר לא בסדר”
צילומים: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת; רויטרס

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

אתמול, שני, נערך דיון בקבינט המדיני-ביטחוני בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרים בממשלה ובכירים בצה”ל. אם איפשהו, מישהו בישראל עוד היה רוצה לחשוב כי בקבינט מאותגר ראש הממשלה ע”י שאלות של הפרייה וחידוד  – כדאי לחשוב שוב.

השר דודי אמסלם, שלא פעם נודע על שום גאוותו לכאורה ועמידתו מול “האליטות”, מצא בעיני עצמו זמן מתאים להודות לנתניהו על פעילותו ולשבח. לפי פרסום של העיתונאית מוריה אסרף וולברג ב”חדשות 13″, חלק מהנוכחים הגדירו את דבריו של אמסלם כ”מופע חנופה”.

“אני רוצה להגיד לך תודה, ראש הממשלה, על איך שאתה מנווט אותנו”, כך אמר אמסלם לפי הדיווח, “אתה הקטר שלנו. גם אם יש קרונות שלא עובדים ברכבת, זה לא אומר שהקטר לא בסדר.
“אני שומע מה שאומרים על האחריות – אם הרכבת לא בסדר, אז הרכבת לא בסדר. לא הקטר”.

יצוין כי השר אמסלם אמר זאת כאמור בדיונים של הקבינט המדיני-ביטחוני בו נכחו שאר השרים, הרמטכ”ל ובכירי צה”ל.

אמסלם, כאן אולי המקום להזכיר, הוא השר לשיתוף פעולה אזורי בממשלת ישראל, וכן שר במשרד המשפטים וכן השר המקשר בין הממשלה לכנסת.

בתוך כך, אתמול פנתה לאמסלם מנהלת רשות החברות הממשלתיות, מיכל רוזנבוים, וביקשה כי יהיה ממוקד בעבודה המקצועית בתקופה זו, ולא במינויים אישיים לכאורה.

“אני כותבת את הדברים בכאב ובצער גדול, מציאות זו כאילו פסחה על כבוד השר ועובדי לשכתו. ה-6 באוקטובר וה-8 באוקטובר – חד הם”, כתבה רוזנבוים, “הדרך אותה דרך. הסטנדרטים אותם סטנדרטים, תוכנת ההפעלה היא אותה תוכנת הפעלה. כבוד השר, אנא ממך, אין זו העת לפוליטיקה. זו העת, לפחות עכשיו, לניקיון דעת, להתנהלות עניינית, אחראית, מקצועית ויעילה”.

עוד כתבה רוזנבוים לאמסלם כי “הקשר היחיד, והאינטנסיבי יש לומר, עם לשכתך כולל בעיקר שיחות סרק, ודרישות בלתי פוסקות שוב ושוב לקידום מינויים שחשובים לך”.

*****************************
נתחיל ממנו?
נניח שדודי אמסלם יתפטר והמשרד שלו ייסגר:
תראו כמה מיליונים ישתחררו

*****************************

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים