לאחר 38 ימים: זוהתה גופתה של חברת הנהלת ארגון “בצלם”, ויויאן סילבר ז”ל

גופתה של ויויאן סילבר ז”ל, תושבת קיבוץ בארי, זוהתה לאחר 38 ימים. היתה פעילת שלום בולטת, בין השאר ב”בצלם” וב”נשים עושות שלום”. בת 74 בהירצחה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

לאחר 38 ימים – זוהתה גופתה של ויויאן סילבר ז”ל, תושבת קיבוץ בארי. לאורך כל השבועות האחרונים נבחנה ההערכה כי סילבר חטופה, אך אתמול, שני, זוהתה גופתה. בת 74 במותה.

הודעתה האחרונה של סילבר, ביום ה-7 באוקטובר, היתה לבנה, שעמו התכתבה שעה שניסתה להסתתר באחד הארונות שבביתה. “טוב, המחcלים בבית”, כתבה לו. בנה כתב לה, “אני לצדך”, והיא השיבה: “אני מרגישה אותך”.

סילבר ז”ל, פעילת שלום ותיקה, היתה בין השאר ממקימות תנועת “נשים עושות שלום” והארגון הערבי-יהודי “אג’יק – מכון הנגב”. כמו כן היתה חברת הנהלה בארגון “בצלם”.

בעמוד הפייסבוק של “אג’יק” פורמה הלילה הודעה כואבת: “הארגון אבל ומרכין ראשו עם קבלת הבשורה הקשה כי אותרה גופתה של ויויאן סילבר והיא איננה בין החיים. התפללנו לסוף אחר במשך 38 ימים, מרגע שנותק עמה הקשר ביום שבת הנוראי של ה-7 באוקטובר“.

סילבר נולדה בוויניפג שבקנדה ב-1949 ועלתה לישראל ב-1974.
בשנת 2020 דיברה בשם הצורך בשיתוף נשים בקבלת החלטות מדיניות: “אם לאורך השנים 50% ממקבלי ההחלטות היו נשים, אולי, אולי, המציאות היתה אחרת היום. נשים מביאות לשולחן איכויות פוליטיות ייחודיות. גברים מתייחסים למושג ביטחון בעיקר מההיבט הצבאי. נשים מתייחסות לביטחון בהקשרים רחבים – ביטחון אישי, כלכלי, רווחה, חינוך, בריאות, כולל הנפש”.

בראיון אחר עמה בשנה שעברה תיארה את חזונה לשלום: “אני ציונית על תנאי. אני מאמינה בזכות היהודים למדינה כל עוד שאנחנו נותנים את אותה הזכות לפלסטינים.
“יש לנו יותר במשותף מאשר לא במשותף. יש לי קשרים אישיים וחברותיים עם אנשים בצד השני. אני יודעת מה החיים יכולים להיות אם נושיט להם יד”.

*********************
התמונה שצריכה להגיע לכל העולם:
יהל שוהם, בת 3, נמצאת עכשיו בעזה –
איך אפשר להבין את זה בכלל?

**********************************

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים