עוטף ירושלים לאן? כוננות התלקחות טוטאלית בעיסאוויה

עיסאוויה שבפאתי ירושלים נמצאת רגע לפני התלקחות טוטאלית: משטרת ירושלים הפעילה השבוע כוחות יס”מ מתוגברים ויחידת כלבנים כדי לעצור מפרי סדר ומתפרעים שיידו אבנים ובקבוקי תבערה
צילום: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

השבוע, בפעילות מעצרים של שוטרי תחנת שלם במחוז ירושלים, לוחמי מג”ב ירושלים, כלבנים, שוטרי יס”מ ירושלים וכוחות נוספים, פעלו השוטרים נגד מי שעפ”י החשד היו מעורבים בשבועות האחרונים בהפרות סדר אלימות בשכונת עיסאוויה שבפאתי ירושלים, וכמו כן בפרסום דברי הסתה ותמיכה בפעילות הרצחנית של ארגון טרור חמאס.

במהלך הפעילות, נעצרו על ידי השוטרים, בין השאר, 2 חשודים בשנות ה-20 לחייהם תושבי עיסאוויה, שפרסמו בשבועות האחרונים ברשתות החברתיות, דברי הסתה לאלימות ולטרור ותמיכה בארגון טרור חמאס.

בחקירת המשטרה עלה כי אחד החשודים שנעצר על ידי השוטרים פרסם בין היתר בדבריו: “הניצחון הוא מהאל ומות הקדושים הוא המטרה שלנו, או שנמות מות קדושים או שנלחם מלחמת קודש למען האל”.

בנוסף במהלך הפעילות, השוטרים עצרו חשוד בן 14, שעפ”י החשד היה מעורב בהפרת סדר שכללה יידוי אבנים לעבר השוטרים הפועלים בעיסאוויה.

כלל החשודים שנעצרו הועברו לתחנת שלם להמשך חקירה. בתוך כך, השוטרים פעלו בנחישות לפיזור הפרת סדר אלימה שהתפתחה בסיום פעילות המעצרים, שכללה יידויי אבנים וירי זיקוקין לעבר הכוחות. לא היו נפגעים לכוחות המשטרה ולא נגרם נזק.

בנוסף, חוקרי תחנת שלם השלימו את חקירתם של 3 חשודים (2 קטינים ובגיר) שנעצרו לאחרונה, ושעפ”י החשד היו מעורבים בהפרת סדר אלימה שהתרחשה לפני כשבוע וכללה יידוי אבנים ובקת”ב לעבר הכוחות שפעלו בשכונת עיסאוויה. עם סיום החקירה בתחנת שלם, צפוי נגד החשודים כתב אישום בימים הקרובים על ידי הפרקליטות.

מפקד תחנת שלם במחוז ירושלים סנ”צ דביר תמים: “מדובר בפעילות מעצרים משמעותיות כחלק מהמאמץ שאנו משקיעים בטיפול נחוש ובלתי מתפשר במפרי סדר ופורעי חוק אלימים ומסיתים באשר הם. המסר הוא חד וברור: כל מי שמנסה לפגוע בכוחות הביטחון או באזרחים, ייעצר ונמצה עמו את הדין”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים