בשורה רפואית בירושלים והסביבה? הוקם צוות תכנון למגדל האשפוז החדש של שערי צדק

בשורה רפואית בקרוב? הוקם צוות לתכנון מהיר של מגדל אשפוז חדש בן 18 קומות בבית החולים שערי צדק, שאמור לתת מענה להתפתחות הדמוגרפית של מרחב ירושלים. לפי התוכנית, מגדל האשפוז יכלול מנחת מסוקים ומרחבים מוגנים במצבי לחימה וחרום
שערי צדק

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

תוכנית הקמת מגדל אשפוז החדש במרכז הרפואי שערי צדק ירושלים יוצאת לדרך:
בפגישה שהתקיימה בשבוע שעבר בלשכתו של שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף, בהשתתפות ראש העיר ירושלים משה ליאון, מנהל רשות מקרקעי ישראל יענקי קוינט ומנכ”ל המרכז הרפואי שערי צדק פרופ’ עופר מרין, הוחלט על הקמת צוות משותף לקידום מהיר של תכנון מגדל אשפוז חדש במרכז הרפואי שערי צדק.

בפגישה סוכם כי צוות קידום הפרויקט, שיכלול גורמים בכירים מטעם כל הגופים המעורבים, יוקם בתוך חודש במטרה לבצע הליך תכנון מהיר של מגדל האשפוז החדש בצמוד לקמפוס הקיים של המרכז הרפואי שערי צדק, בשטח שהיה מגרש האימונים של קבוצת בית”ר ירושלים.

מדובר על מגדל אשפוז בגובה 18 קומות, הכולל מחלקות אשפוז מוגנות לשעת חרום ומנחת מסוקים, במטרה לתת מענה רפואי להתפתחות הדמוגרפית הגדולה שעברה ועוברת ירושלים וסביבותיה בעשרות השנים האחרונות – ירושלים, בית שמש, גבעת זאב, ביתר עילית, גוש עציון, בנימין, חבל מודיעין ועוד.

צילום: שערי צדק

שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף: “כמות התושבים בירושלים בירת ישראל גדלה באופן משמעותי ועלינו לתת מענה גם בהיבטי התשתית של צרכי בריאות התושבים. המלחמה לימדה אותנו על החשיבות של מבני רפואה ממוגנים והצורך של מנחת מסוקים שיוכל לאפשר הטסה של פצועים באופן מהיר שיציל חיים. אני מודה לראש העיר, מנכ״ל רמ”י ולמנהל המרכז הרפואי שערי צדק על ההירתמות ושיתוף הפעולה. נמשיך לפעול לטובת אזרחי ישראל ותושבי ירושלים”.

ראש העיר משה ליאון: “ירושלים נמצאת בגל אדיר של התרחבות ושגשוג ובימים אלו אנו מציינים יותר ממיליון התושבים שמתגוררים בעיר. פנינו לעתיד בהכשרת מקומות תעסוקה, הרחבת התשתיות, וכמובן ייצור המענים הרפואיים העתידיים לרבבות תושבי העיר. בית חולים שערי צדק הוא מוסד ירושלמי וותיק והוא ניצב בחזית הרפואית של העיר ומעמדו נחשב גם ברמה עולמית. אנחנו מתכוונים להמשיך ולפתח את כלל התשתיות למענם של כלל תושבי ירושלים, ולהמשיך ולפתח את העיר ולהצעידה קדימה”.

מנכ”ל המרכז הרפואי שערי צדק פרופ’ עופר מרין: “שערי צדק, המרכז הרפואי המתפתח ביותר בעשור האחרון בישראל, הפך לאחד מבתי החולים הגדולים והמבוקשים בארץ עם מרכזי מצוינות מובילים בכל התחומים הרפואיים ומהווה מרכז-על מוביל לטראומה.
“הקמת מגדל האשפוז היא קריטית כדי שנוכל לתת מענה לתושבי כל מרחב ירושלים רבתי בשנים הקרובות ולהמשיך ולפתח את המצוינות הרפואית והטיפול האנושי והמסור שמאפיינים את שערי צדק כבר 122 שנים.
“אני מודה לשר השיכון, לראש העיר ירושלים למנכ”ל רשות מקרקעי ישראל ולכל הגורמים שנרתמו יחד איתנו לפיתוח והרחבת שערי צדק ושירותי הבריאות בירושלים”.

יענקי קוינט מנכ״ל רמ”י: “רשות מקרקעי ישראל מקדמת את פיתוח והרחבת בתי החולים בירושלים. רמ”י תוביל תכנון משולב בעמק ציון למגורים, תעסוקה והרחבת בית החולים שערי צדק”.

*************************
כללית ירושלים:
נפתח מרכז בריאות האישה בבניין סיטי קורט

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים