הריבית הגבוהה הכריעה – חברת חנן מור הודיעה: אין ביכולתה לעמוד בתשלום הרבעוני על שדה דב

חברת חנן מור הודיעה כי אין ביכולתה לשלם תשלום רבעוני בסך כ-28 מיליון שקלים, כמתחייב בהתאם להסכם מימון הקרקע לרכישת שדה דב. מדובר בהפרה של תנאי הסכם ההלוואה ובעילה לפירעון מיידי
צילומים: סטס אומנסקי; יח"צ

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

קבוצת חנן מור דיווחה הבוקר, ראשון, לבורסה כי אין ביכולתה לשלם את התשלום הרבעוני בסכום של כ-28 מיליון שקל, כמתחייב בהתאם להסכם מימון הקרקע לרכישת שדה דב. בכך הופכת למעשה חנן מור לחברה חדלת פירעון.

בסוף 2021 רכשה חנן מור קרקע בשדה דב בעסקה של 1.5 מיליארד שקל, שלטובת מימונה נטלה הלוואה של 1.3 מיליארד שקל בריבית פריים פלוס 1%, שאותה נדרשה לפרוע עד לסוף 2024. בעקבות העלאות הריבית במשק נכנסה החברה לטלטלה. החוב המדובר הנוכחי – ריבית של 28 מיליון שקלים, אמור להיות משולם למלווים של הפרויקט ובהם בנק דיסקונט (33%), בנק לאומי (33%), הפניקס (22%) ומיטב (11%). אלו ניהלו בשבוע שעבר מגעים במטרה להגיע להסכמות שיאפשרו למנוע את קריסת הקבוצה.

כעת, כשאי תשלום הריבית הופך לרשמי, הדבר מהווה הפרה של תנאי הסכם ההלוואה, מה שמהווה עילה לפירעון מיידי של החוב. מימוש זכותם של הגופים המממנים לפירעון מיידי של יתרת החוב, מהווה בתורו עילה להעמדת כלל הסכמי המימון של החברה לפירעון.

בסוף השבוע שעבר קיימה החברה אסיפה עם מחזיקי האג”ח, כאשר אליה קיוותה להגיע עם תוכנית עסקית לאחר הסדר עם הבנקים. הדבר כאמור לא צלח, החברה לא עמדה בדד ליין לתשלום החוב ומעתה הנושים של החברה עשויים לקחת אותה מידיו של חנן מור.

*************************
המפקח על הבנקים בפנייה לבנקים:
בעקבות המלחמה, שקלו מחדש חלוקת דיווידנדים

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים