עסקים בימי מלחמה: שי עזרא מתאר את הלב הכואב, אך גם את האופטימיות

איש העסקים הירושלמי שי עזרא, הבעלים של מסעדת הבשרים “עזרא” ואולם האירועים “עזרא ג’וניור” בתלפיות, מדבר על מציאות של ימי מלחמה
צילום: פרטי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

המסעדן הירושלמי המצליח שי עזרא, בעלי מסעדת הבשרים “עזרא” ואולם האירועים “עזרא ג’וניור” בתלפיות, הוא כנראה אחד מאנשי העסקים הכי פעילים היו בירושלים, כשהמקומות שלו ממשיכים לתת את הטעם הטוב של החיים, גם בתקופה קשה.

“קח כותרת”, אומר עזרא בשיחה עם “ירושלים online”, “מחיר המלחמה – ירידה בעסקים ואז התאוששות מפתיעה. וצריך להגיד את זה: אם המלחמה תימשך, העסקים בעיר עוד עשויים להתרגל ממש למצב, כי היום הירושלמים והירושלמיות רוצים להמשיך לחיות ויוצאים מהבית, וככל שהזמן עובר וחמאס מתרסק, יש יותר אנשים שיוצאים מהבית.

“אז נכון, אם נדמה היה שהמלחמה הורסת לכולם את המצב, מה שבהחלט שרר והיה בהתחלה ובחודשים הראשונים של המלחמה, עכשיו מסתבר שהרצון לחיים גובר על הכל.

“אבל ברמה האישית מאוד קשה לי בלב, והוא כואב אצלי בחזה”, מציין עזרא, “וזאת כיוון שכמעט כל יום ישנן בשורות קשות. בנוסף, אנחנו, האזרחים של המדינה הזאת שלנו ישראל, מחכים בקוצר רוח שהחטופים יחזרו והמלחמה תסתיים בכל החזיתות, כי לא יהיה ניצחון בלי החזרת 136 החטופים.

“אבל עסקית, אנחנו עובדים היטב ברוך השם, וזאת למרות שיש לי שני מנהלים שנמצאים בצו 8. וכמובן גם מלצרים חסרים לי בשל כך, ובכלל יש קושי רב בגיוס עובדים. בעניין הזה, נקווה לימים יותר טובים”.

ומה דעתך מבחינה מדינית?
“מה שאני אומר זה שהקבינט מלחמה שידאג לסיים את המלחמה הזאת כמה שיותר מהר, ועל הצד הכי נכון והכי פחות כואב. בכל מקרה, נכון לתקופת המלחמה אני מפנק את החיילים הגיבורים והאהובים שלנו במנות על חשבוני כתרומה לבסיסים, ובהנחות לחיילים שבאים כלקוחות. אני עומד ומריע להם ממש.
“כמו כן מסעדת עזרא שומרת על מורל גבוה בימים אלה, והיא תעמוד לצד הירושלמים והירושלמיות בכל דבר ועניין שיצטרכו. ביחד אנחנו ננצח, כי עם ישראל חזק וחי”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים