אסונות חורף: הלב היהודי חומל גם על הילדים שנספו בשריפה בראס אל עמוד

כזה הוא הלב היהודי: ביום שבו נהרגים 21 חיילים בעזה, אפשר לחוש חמלה גם על ילדים קטנים מראס אל עמוד בירושלים, שנספו בשריפה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

השריפה בראס אל עמוד היא אסון נוראי, השם ישמור וירחם. ברקע האסון הכבד בעזה, שבו נהרגו 21 חיילי מילואים, הלב היהודי בוכה גם על ילדים מתוקים, הביטו בתמונות, מראס אל עמוד במזרח ירושלים, שנספו בשריפה בביתם.

לילדים נאסמה אלזגל בת השנתיים וחצי ומוחמד אלזגל בן ה-5 שנפגעו משאיפת עשן, לא היה מזל, כשגם אמם ואחיהם נפצעו קשה באירוע הטראגי. מחקירת האירוע מתברר שתנור ספירלה שהוצמד לספה הצית את האש שהתפשטה במהירות, וחסמה את היציאה מהבית, כך שהמשפחה נותרה לכודה בין הקירות כשבפנים עשן סמיך.

אנשים שומעים על אסונות מחרידים כאלה וחושבים על עצמם. על ההורים המבוגרים שלא תמיד זוכרים לכבות את התנור ביציאה מהבית, ושבטעות יושבים קרוב מדי לתנור כשהם עטופים בשמיכת צמר דליקה, כשהתנור שלהם לפעמים ישן וכבר לא תקני. בהחלט מפחיד והדאגות מוצדקות, צריך להיות ערניים, גם אם אתם צעירים ונמרצים, יש המון הסחות דעת וזה עלול להיגמר רע מאוד, השם ישמור.

בינואר הזה היו הרבה ימים של שמש ושרוול קצר, אבל החל מהבוקר אנחנו בגל קור עם רוחות במהירות חזקה, ואומרים שאולי יהיה שלג. חגיגה גדולה לילדים, אבל גם מסוכן ביותר וצריך להיזהר.

יום יום אני תולש מהלוח דף, שר זוהר ארגוב, וזה בדיוק מה שעושים הירושלמים, טבלת ייאוש עד שיגיע חודש מרץ ויתחיל להתחמם, למרות שהרבה פעמים גם בפורים יורד גשם ואפילו שלג, והחורף משתולל בחוץ גם כשנמאס.

אז מצד אחד זה לפעמים כייף להרגיש כמו בקוטב ויש אפילו סיכוי לפגוש פינגווין חמוד בחצר הבית, מצד שני צריך להיזהר ולהישמר.
שנהיה בריאים ונעבור את החורף בשלום אמן.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים