שאלת מיליון הדולר: היכן מסתתר מנהיג חמאס, יחיא סינוואר?

רשת NBC מדווחת כי מנהיג חמאס, יחיא סינוואר, נמצא כל העת בתנועה ומשנה מיקומים כדי להקשות ככל האפשר על לכידתו. האם יסכים להגליה?

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

למעלה מ-100 ימים מאז פרוץ מלחמת ‘חרבות ברזל’, והשאלה הבוערת ביותר שמטרידה את צה”ל נותרה פתוחה: היכן מסתתר מנהיג חמאס ורב המרצחים יחיא סינוואר? גורמים ישראלים רשמיים מסרו לרשת NBC כי כוחות צה”ל מצאו לאחרונה כלובים בתוך מנהרות, בהם על פי ההערכות הוחזקו חטופים בעומק חאן יונס, מקום הולדתו של סינוואר ומרכז הפעילות הפוליטית של חמאס בדרום הרצועה. עוד עולה מהדיווח כי סינוואר ומנהיגים נוספים של חמאס מתחבאים בסמוך למקום הימצאותם של תאי הכליאה, ולמעשה ‘מוגנים’ בזכות החטופים ומחבלי חמאס בדרג נמוך.

דובר צה”ל לתקשורת הזרה, יונתן קונריקוס, מסר כי “סביר להניח שסינוואר והנהגת החמאס שהו בסמוך לחטופים הללו, ואז התקדמו הלאה. הקרבה אל השבויים הישראלים הצילה את חייו יותר מפעם אחת”.

על פי הערכות, סינוואר נמצא בתנועה כל הזמן ומשנה מיקומים על מנת להקשות ככל האפשר על תפיסתו. בין האפשרויות ייתכן שהוא נמצא תחת עזה במבוך המנהרות, או שאולי ניצל את אותן מנהרות על מנת לברוח למצרים.

גורם ישראלי לשעבר התייחס לאפשרות של הגליית סינוואר מעזה ומסר לרשת האמריקאית NBC כי “אם סינוואר יחיה בחו”ל, יפקח על המנהיגים הנותרים של חמאס, וחמאס יקבל תפקיד בהסדר העתידי בעזה, זה יחזק את הניצחון שלו ב-7 באוקטובר”.

עוד עולה מהדיווח כי מטרותיו הנוכחיות של סינוואר הן הישרדות אישית, המשך הפעילות הארגונית של חמאס ולקיחת חלק בהנהגת עתידית בעזה. על פי הערכות, ספק רב אם סינוואר יסכים להגלייתו מרצועת עזה.

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים