מודיעין מציגה: שובו של פסטיבל סרטים במגפיים

פסטיבל סרטים במגפיים לדוקו של תעשיית הקולנוע הישראלית, ישוב למודיעין מכבים רעות בפעם הרביעית בין ה-14 ל-17 בפברואר. זו רשימת הסרטים

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

תושבי מודיעין מכבים רעות והסביבה – הכינו את הפופקורן! פסטיבל ‘סרטים במגפיים’ חוזר בפעם הרביעית לעיר, בין התאריכים 14.2-17.2 בהובלת אגף תרבות ואירועים בעירייה. הפסטיבל, שהפך כבר למותג של סרטי איכות דוקומנטריים של תעשיית הקולנוע הישראלית, ישים זרקור הפעם על סרטי איכות ישראליים – דוקומנטריים ועלילתיים, בשיתוף האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה. כמו תמיד, בסיומה של כל הקרנת סרט יוכל הקהל ליהנות משיח מעניין עם היוצרים, המפיקים או גיבורי הסרט עצמם – שיח שיאפשר לשאול, להכיר ולהתבונן באופן מעמיק יותר על הסרט שצפו בו.

אז מה צפוי לנו? ביום רביעי 14.02.24 בשעה 20:00 יוקרן הסרט ‘שבע ברכות’, זוכה 10 פרסי אופיר, כולל פרס הסרט הטוב ביותר לשנת 2023. מארי הייתה בת שנתיים כשאמה ברוכת הילדים נתנה אותה לאחותה העקרה, מנהג נפוץ באותם ימים במרוקו. ארבעים שנה מאוחר יותר, בישראל של שנות ה-90, מארי שבה מצרפת אחרי נתק ארוך כדי להתחתן עם בחיר ליבה, מובלת לחופה על ידי שתי ‘אימותיה’. בסיום ההקרנה יתקיים מפגש עם התסריטאיות והשחקניות ריימונד אמסלם ואלינור סלע, בהנחיית מבקר הקולנוע יאיר רוה.
קישור לרכישת כרטיסים : https://tarbutmodiin.smarticket.co.il/event/5964

ביום חמישי 15.02.24 בשעה 20:00 יוקרן הסרט צבי אומר – שיסל ואיינשטיין, לציון 10 שנים למותו של אריק איינשטיין ז”ל. סרטו האחרון של הבמאי, המפיק והשחקן צבי שיסל, מהילדות בתל אביב ועל החברות ארוכת השנים והיצירה המשותפת עם חברו הטוב ביותר אריק איינשטיין. שיסל מספר בקולו וחושף חומרי ארכיון פרטיים וביתיים שמעולם לא נחשפו.
קישור לרכישת כרטיסים: https://tarbutmodiin.smarticket.co.il/event/5967

ביום שישי 16.02.24 בשעה 13:30 יוקרן הסרט ‘פוליקר, הילד שבי’. הסרט הוא מפגש רטרוספקטיבי של יהודה פוליקר עם חייו – הוא מישיר מבט למצלמה בנינוחות וצופה בקטעי ארכיון ביתיים ונדירים של עצמו ושל קרוביו. הוא מצטרף בנגינת גיטרה לאותו בחור צעיר חסר ביטחון ומגמגם שניבט אליו מהמסך, בדיאלוג בין אז לעכשיו, ותמונות חייו של פוליקר מצטרפות זו לזו, כשברקע מלווה אותן המוזיקה המרגשת שלו. בסיום ההקרנה יתקיים מפגש עם יוצרת הסרט אתי אנטה בהנחיית מבקר הקולנוע יאיר רוה.
קישור לרכישת כרטיסים: https://tarbutmodiin.smarticket.co.il/event/5965

במוצ”ש 17.02.24 בשעה 20:30 יוקרן הסרט ‘העיר הזאת’ (עלילתי) אופרת ראפ ראשונה מסוגה בעברית. בעולם דמיוני, בזמן לא ידוע, בלילה סוער במיוחד, שרה בנט מגיעה למשרד החקירות של הבלש ג’ו ומבקשת ממנו למצוא את אחותה שנעלמה. בידיעה ששום דבר טוב לא יצא מזה, ג’ו מסכים לפתוח בחקירה. מהר מאוד החקירה מסתבכת וג’ו מוצא עצמו לבד מול הפושע הכי מסוכן של ‘העיר הזאת’. בסיום ההקרנה יתקיים מפגש עם הבמאי ויוצר הסרט עמית אולמן בהנחיית מבקר הקולנוע יאיר רוה.

קישור לרכישת כרטיסים: https://tarbutmodiin.smarticket.co.il/event/5966
הפסטיבל ייערך באודיטוריום של בית הספר עירוני א’, רחוב מרווה 2 – כניסה מרח’ צאלון. ציבור חובבי הקולנוע בכלל והקולנוע הישראלי בפרט מוזמנים.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים