ההפגנה מול בית הנשיא בדרישה לבחירות: “ביבי, אתה אחראי לשואת 7.10”

ההפגנה בדרישה להחלפת הממשלה מול בית הנשיא בירושלים, בהובלת ארגון “שומרות ושומרים על הבית המשותף”: ג’וחא אנגל ואלוף במיל’ נמרוד שפר נאמו
צילום: שומרות ושומרים על הבית המשותף

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

לציון 120 ימים לשבת השחורה, קיים הערב (מוצ”ש) ארגון “שומרות ושומרים על הבית המשותף” הפגנה מול בית הנשיא בירושלים, זה השבוע הרביעי, בקריאה להקים ממשלת הסכמות רחבות ובדרישה להכריז מיידית על בחירות.

הדוברים המרכזיים בהפגנה היו יוסף אבי יאיר (ג’וחא) אנגל, אב שכול וסבו של אופיר אנגל שהוחזר מהשבי בעזה. כמו כן נאם האלוף במיל’, נמרוד שפר, לשעבר ראש מטה חיל האוויר, ראש אגף תכנון (אג”ת) במטכ”ל ומנכ”ל התעשייה האווירית.

“בשונה משואת אירופה”, אמר אנגל, “האירוע ב-7.10 התקיים כשיש לנו מדינה ריבונית. מישהו נתן לארגון הטרור, שחרט על דגלו את השמדת היהודים ולא הסתיר זאת, להתפתח ולהקים מפלצת טרור אימתנית שהצבא נלחם בה כבר 120 ימים והסוף עדיין לא נראה באופק.
איך ייתכן שבכל המערכת הפוליטית השמנה והשבעה לא קם אחד להודיע – ‘אני לוקח אחריות על האסון הנורא, אני מתפנה. אשמתי, בגדתי בעמי’?”.

“ביבי, שנים פיטמת את החמס בכספים רבים ולא טרחת לברר היכן הכסף מושקע”, המשיך אנגל, “מי היה כל השנים אלה ראש ממשלה? כן ביבי, אתה עומד בראש כאחראי על שואת ה-7.10.24 ביישובי העוטף אתה מנסה לברוח מהאחריות ולחפש אשמים, בושה. לך, ותן לאחראים ממך להנהיג אותנו, העם בישראל ראוי להרבה יותר. כל יום שעובר גדלה הסכנה לשלומם של החטופים שמי יודע מה שלומם. חייבים להחזיר אותם עכשיו”.

צילום: שומרות ושומרים על הבית המשותף

האלוף במיל’ נמרוד שפר שאף הוא כאמור נשא דברים אמר כי “מדינת ישראל עומדת בפני ההכרעות החשובות בתולדותיה, אולי מאז מלחמת העצמאות, וכדי לבנות מחדש את מה שנשבר, עלינו להכריע. המדינה שנבנה כאן מחדש תהיה מדינה חופשית, דמוקרטיה ליברלית, מדינה יהודית עם כלכלה משגשגת ועם ביטחון אישי ולאומי.
“המדינה שנבנה כאן מחדש תהיה מקום בו צעירים בוחרים להקים את ביתם, לא משום שאין להם מקום אחר ללכת אליו, אלא כי פה הם רוצים לחיות.
“והממשלה הזאת כושלת. כושלת להכריע בהחזרת החטופים, כושלת להכריע על חזון מדיני וסיום המלחמה, כושלת להכריע על השבת 200 אלף פליטים לבתיהם, כושלת לחזק בריתות עם שותפים, כושלת בנתינת דין חשבון לאזרחיה, כושלת באיחוד העם וכושלת בהובלתו לעתיד הראוי לו”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים