עוד דחייה של הבחירות המקומיות? הדרישה שעולה מעשרות מועמדים בארץ

64 מתמודדים שונים מכל רחבי הארץ פנו בכתב לשר הפנים משה ארבל בבקשה לדחות פעם נוספת את הבחירות המקומיות ברקע המלחמה – וכך יגיבו אם יסרב
צילום: רפי בן חקון

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

סאגת הבחירות לרשויות המקומיות מסרבת להסתיים. לאחר שנקבע כי הבחירות שנדחו ייערכו ב-27 בפברואר, פנו לאחרונה 64 מועמדים שונים מכל רחבי הארץ בכתב לשר הפנים, משה ארבל, בבקשה שיידחה את מועד הבחירות פעם נוספת בשל מלחמת ‘חרבות ברזל’.

כזכור, בסוף שנת 2023 החליטה הממשלה על דחיית הבחירות המקומיות ל-27 בפברואר, זאת לאחר שצה”ל הציג נתונים לפיהם ישנם 688 מועמדים המשרתים בתפקידים שמהם שלא ניתן לשחררם. השרים הצביעו אז פה אחד בעד הדחייה, ומעניין לראות כיצד ינהג ארבל הפעם. חשוב לציין כי במידה ולא ייענה לבקשתם לדחות שוב את הבחירות, בכוונת המועמדים לעתור בנושא לבג”ץ.

בין השאר הסבירו הפונים כי כ-500 מועמדים עדיין מגויסים לצה”ל ואינם משוחררים בשל נחיצותם במלחמה. “חלקם מועמדים לראשי רשויות וחלקם מועמדים ברשימות והנם אנשי ציבור שהיעדרותם ממסע הבחירות פוגעת קשות בשוויון ההזדמנויות. היכן הצדק, כבוד השר?”, נכתב. “החלטתך לקיים בחירות בעת מלחמה בשעה שמאות אלפי חיילים עסוקים בלהגן על המדינה היא יריקה בפרצופם של מי שמוכנים להקריב את חייהם למענך ולמען המדינה”.

הפונים לא הסתפקו בכך, והעלו סיטואציה בעייתית ומסוכנת של קיום הבחירות עצמן תחת איום הטילים. “עד לרגע זה לא הוצגה באף רשות הערכות להתמודדות עם ירי טילים בשעת הצבעה ביום הבחירות, תרחיש סביר מאוד של ירי מצפון או ירי מדרום לעבר אשכולות הקלפיות”, נכתב.

בסיום מכתבתם מבקשים הפונים מהשר ארבל להיוועד עמם במטרה להגיע להבנות על דחיית הבחירות פעם נוספת. כך או אחרת, גם המועד החדש של הבחירות המקומיות מוטל כעת בספק.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים