חמאס השאיר מכתב: זה מה שמצא הלוחם עמרי רונן בבית סבתו נירה רונן ז”ל

עמרי רונן חזר לראשונה לבית סבתו נירה רונן ז”ל בת ה-86, שנרצחה ב-7 באוקטובר, וגילה מכתב שהשאירו המחבלים ביומנה – ‘תמותו ולא תישארו פה’

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

הזוועות מאירועי הטבח ב-7 באוקטובר לא פוסקות. עמרי רונן, פעיל מרכזי בארגון ‘אחים לנשק’, שאיבד את סבתו נירה רונן ז”ל בת ה-86 לאחר שנרצחה בביתה בכפר עזה, הגיע לראשונה לביתה מאז פרוץ מלחמת ‘חרבות ברזל’ ומצא מכתב מזעזע שהשאירו המחבלים ביומנה.

‘אתם תמותו ולא תישארו פה’, כתבו בין השאר המחבלים במכתב אותו פרסם רונן ברשת החברתית X. לצד המכתב, כתב רונן כי “נסעתי היום פעם ראשונה לכפר עזה, לבית של סבתא שלי שנרצחה. במהלך הביקור והחיפושים מצאנו מכתב שכתבו המחבלים ביומן שלה שנשאר בסלון, ומספר את כל הסיפור. ‘גדודי עז א-דין אל-קסאם עברו כאן והורידו את אף הציונים הכובשים. אתם תמותו, ולא תישארו פה’ “.

רונן, לוחם ביחידה מובחרת ואחד מ-12 נכדיה של נירה ז”ל, עוד הספיק לדבר איתה בבוקר ה-7 באוקטובר, והיא אמרה לו שיורים מחוץ לבית. “איזה חיות אדם רוצחים אישה בת 86 ואת המטפלת שלה?”, הוא שואל בעצב. עומרי, שהוקפץ עם הצוות שלו לניר עוז, הגיע כאמור לאחר כמעט ארבעה חודשים במילואים לבית סבתו בעוטף עזה.

“מטרת המחבלים הייתה לפגוע לנו בכבוד ולנסות להשפיל אותנו. הם רצו לרצוח ולשחוט כמה שיותר ישראלים. לגרום לנו לא לרצות לחזור ולהתיישב ביישובי העוטף הקסומים”, צייץ ברשת X. “התשובה שלנו לחמאס חייבת להמשיך להיות מוחצת. עלינו להחזיר את כל החטופים עכשיו ולהביא לחיסול ארגון הטרור הזה, ייקח כמה זמן שייקח”.

עוד הוסיף כי “עלינו להשמיד ולעצור את כל האמצעים, המקורות הכספיים והתשתיות שעומדות לרשותם. יש לבנות במקביל את כל יישובי העוטף, להרחיב אותם, לפתח ולטפח אותם מהר ככל שניתן. ואם אני יכול למסור מסר חזק וברור לכל מבקשי רעתנו הגרועים שבאויבים – אין גאים מאיתנו להיות ישראלים, ציונים ולוחמים, בני אדם. אנחנו נישאר בארצנו לעולמי עד”.

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים