פעוטה אותרה לבדה ברכב בסביבת קניון הדר: זה ההסבר של ההורים

בת שנתיים ממזרח ירושלים אותרה ע”י שוטרים ואנשי הביטחון בסביבת קניון הדר, כשהיא לבדה ברכב. זה ההסבר השל ההורים שנלקחו לחקירה
צילום: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

התדהמה אתמול, שני, מחוץ לקניון הדר בירושלים: בת שנתיים אותרה לבדה ברכב המשפחה.
שוטרי מחוז ירושלים שמצאו את ההורים הופתעו לגלות שהמעשה בוצע במודעות שלהם ובמכוון: ההורים, קשה להאמין, טענו שהשאירו פלאפון ברכב, כשהוא דלוק ופתוח במצב שיחה.
לבסוף, הועברו ההורים לחקירה בתחנת המשטרה.

הדיווח הראשוני התקבל מביטחון קניון הדר שבדרום העיר ירושלים, על כך שהבחינו ברכב בחניון כשבמושב האחורי שלו נמצאת פעוטה ללא השגחה לבדה ברכב. למקום הוזעקו שוטרי סיור תחנת מוריה של מחוז ירושלים.

בתחקור ראשוני שערכו השוטרים עלה כי בני המשפחה הגיעו לקניון, ולטענתם השאירו את בתם הפעוטה לבדה במכוון כשהיא ישנה ברכב בכדי שלא להעירה. כמו כן טענו כי הותירו את חלונות הרכב פתוחים מעט וטלפון נייד במצב שיחה על מנת להאזין למתרחש ברכב.

בדיקה במצלמות האבטחה העלתה כי ההורים, תושבי מזרח ירושלים בשנות ה-20 לחייהם, הותירו את הפעוטה במשך למעלה מ-30 דקות ללא השגחה. הם הועברו לתחנת המשטרה, שם נפתחה חקירה בגין עבירת השגחה ברשלנות על ילד. בהמשך נשלחו ההורים בתנאים מגבילים וחקירת המשטרה נמשכת.

קצין החקירות בתחנת מוריה, פקד איתמר נווה: “מדובר במעשה של השגחה רשלנית על פעוטה שהיא עבירה על חוק העונשין. בדר”כ אנחנו נתקלים בעיקר בשכחת ילדים ופעוטות ברכב בשוגג, אך לא כך היה במקרה זה. הפעוטה הושארה לבדה ברכב לזמן ממושך. פתחנו בחקירה נגד ההורים שנהגו ברשלנות ונטלו סיכון מיותר ומודע לחיי בתם הפעוטה. נדגיש כי אסור להשאיר פעוטות ללא השגחה – לא בבית, לא ברכב, לא ברחוב ולא בכל מקום אחר”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים