הבשורה לעובדי התחבורה הציבורית: הסכם קיבוצי חדש בסופרבוס

חברת סופרבוס, ארגון כוח לעובדים ו-ועד עובדי החברה חתמו הסכם קיבוצי חדש שבמרכזו ניהול סידורי העבודה ושיתוף פעולה
צילום: פרטי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

איגוד התחבורה בכוח לעובדים ו-ועד עובדי סופרבוס חתמו על הסכם קיבוצי עם הנהלת חברת סופרבוס. במסגרת ההסכם יזכו כ-2000 עובדי החברה לשיפור בתנאי העסקתם ובראשם הסדרת סידורי העבודה בחברה, המחייב – לראשונה בענף – את ההנהלה בשקיפות עם הוועד על שינויים בחלוקת הסידורים, וכן פרסום הסידורים מראש פעמיים בשבוע. כמו כן, יוענקו תוספות ותק המבטיחות אופק תעסוקתי לנהגים בחברה.

צחי נווה, מנכ”ל סופרבוס: “אנו שמחים לבשר על חתימת הסכם קיבוצי עם נהגי ועובדי החברה. בעזרת שיתוף פעולה של ארגון העובדים ו-ועד העובדים ולאחר משא ומתן מורכב, הגענו להסכם המביא בשורה של ממש לעובדים עם שיפור נוסף בתנאי העסקה הכולל את התנאים הטובים בענף, תנאים סוציאליים ומענה נרחב לצרכי העובדים. אין לי ספק כי הסכם זה יבטיח המשך של שירות מצוין לנוסעי החברה תוך שמירה על ההון האנושי בחברה”.

הארון שובש יו”ר ועד העובדים: “אנו מודים לעובדים על הבעת האמון כאשר הצביעו ותמכו באישור ההסכם. סוגיית הסידורים היא כואבת לנהגים בכל החברות. הסדר הסידורים הקבועים במסגרת ההסכם יבטיח לנהגים יציבות וביטחון תעסוקתי, דבר קריטי לנהגים שראינו את החשיבות שלו ביתר שאת בתקופת המלחמה. אנחנו מודים להנהלה על הבנת חשיבות העניין ושיתוף הפעולה”.

צילום: פרטי

איתי כהן ראש ענף התחבורה בכוח לעובדים: “עמדנו על כך שנהגי החברה ייהנו מסידורים קבועים, אופק תעסוקתי בהתאם לוותק וימשיכו לקבל משכורת חודשית בירושלים. עתה נתמקד במאבק הארצי לשיפור תנאי עובדי התח”צ והכרה בהם כעובדי ציבור, מהלך שישקם את הענף לטובת  עובדי התח”צ והנוסעים”.

יוסי אוזן יו”ר ועד המבקרים בסופרבוס: “אנו נמצאים בימים מורכבים, בהם דווקא מול אלימות גואה, מרפה משרד התחבורה את ידינו, מגביל סמכויות ומצמצם את מספר העובדים במשמרת. דווקא בימים כאלה אנו גאים שהבאנו הסכם הכולל מגמת שיפור למבקרים ולמבקרות. אנו גאים להשמיע את קולם של כלל המבקרים בענף”.

מחברת סופרבוס נמסר בתגובה: “אנו מברכים על הסכם דרמטי בענף התחבורה הציבורית. לאחר משא ומתן ארוך אנו גאים להמשיך ולהוביל את ענף התחבורה הציבורית בתנאי השכר, ובמסגרת עבודתם של כלל עובדינו. מזה למעלה מ-20 שנה סופרבוס רואה את ההון האנושי כגורם המוביל והסכם זה מוכיח הלכה למעשה כי נהגי ועובדי החברה הם המנוף העיקרי להצלחת החברה והובלתה ליעדיה”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים