בגין פוסטים אנטישמיים: פוטרה דון קוואבה, עובדת בכירה ב-BBC

דון קוואבה מה-BBC טענה בין השאר כי היהודים עומדים מאחורי השואה. ברשת הבריטית נקטו בצעד מתבקש והבהירו עמדתם כלפי אנטישמיות
צילום: רויטרס

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

האנטישמיות ממשיכה להשתולל ברחבי תבל, ולעיתים יש לה גם מחיר כואב. דון קוואבה, בכירה בתאגיד השידור הבריטי BBC, פוטרה לאחרונה מעבודתה לאחר שרשרת של התבטאויות אנטישמיות ברשתות החברתיות.

על פי הדיווח ב’סאן’ הבריטי, קוואבה, שהייתה מתאמת הפקה בכירה בתאגיד, התבטאה בצורה אנטישמית, בכלל זה “holohoax”, ביטוי המשמש מכחישי שואה ומשלב בין המילים ‘שואה’ ו’תרמית’. עוד טענה כי משפחת רוטשילד מימנה את השואה ואף עומדת מאחוריה.

אם לא די בכך, בפוסט שפרסמה בסוף ינואר כינתה בין השאר את היהודים ‘טפילי אפרטהייד נאציים שיש להם אפס זכות, קשר היסטורי או קשר דם לפלסטין’. עוד הגדירה אותם כ’זן פולש’ ו’חלאות שקרניות’ והשוותה מנהיגים ישראלים לשעבר לאדולף היטלר.

עוד לפני ההכרזה הרשמית על פיטוריה, הגיב דובר ה-BBC כי “אנחנו לא מגיבים בנוגע לחברי צוות, אבל יש לנו הליכים מבוססים וחזקים כדי לטפל בבעיות כאלו. אנחנו לא סובלים אנטישמיות, איסלמופוביה או כל צורה של פוגענות. אנחנו מתייחסים לכל האשמות כאלו ברצינות רבה ונוקטים בצעדים משמעתיים מתאימים בכל מקום שצריך”.

כידוע, מאז תחילת המלחמה דיווחי ה-BBC לא ממש עושים חסד עם ישראל בלשון המעטה, ובין השאר עיוותו לאחרונה בערוץ הודעה של דובר צה”ל וטענו כי צה”ל תקף אזרחים וצוותים רפואיים בבית החולים ‘שיפא’ ברצועת עזה. כעת, לפחות, הם מצאו לנכון לגנות אנטישמיות לשמה.

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים