התפרעויות חמורות של חרדים בצמתים בירושלים: צפו בתיעודים מהשטח

על רקע הוראת בית המשפט לאשר נתיחת גופתו של חיים שמואל מאיר ויצהנדלר ז”ל מבית שמש: התפרעויות של חרדים מזרמים קיצוניים בירושלים – צפו בתיעוד
צילום: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

הפרות הסדר של מוחים חרדים קיצוניים בירושלים ובבית שמש הולכות ומסלימות משעות הצהריים, יום שלישי, ועד לשעות הערב. המחאות מתרחשות על רקע ההחלטה לקחת לנתיחה את גופתו של חיים שמואל מאיר ויצהנדלר ז”ל, בן 13, תושב בית שמש, שנמצא הבוקר מת במיטתו. למרות התנגדות חלק מקרוביו של הנפטר, הורה בית משפט השלום בירושלים לבצע בכל זאת את הנתיחה. כעת מובא הנושא לפתחו של בית המשפט העליון.

בדקות האחרונות מדווחת המשטרה על הפרות סדר ומחאה תוך חסימת צומת שמגר בירושלים וצירי התנועה המגיעים לצומת שרי ישראל וירמיהו, בהשתתפות מאות חרדים.
כבר בתחילת המחאה החלה הפרת סדר במקום, כשצעירים נשכבו מתחת לגלגלי רכבים שנסעו בכביש.

הפרת הסדר בשעה זו בירושלים מלווה בגידופים כלפי כוחות המשטרה, ובהם – “נאצים, רוצחים”, וכיו”ב. מספר מפרי סדר ידו אבנים לעבר כוחות המשטרה והפרשים.

לאחר שניתנה הוראת פיזור בגין הפרת סדר, פועלים כעת כוחות המשטרה ומג”ב להדיפת ופינוי המתפרעים. נעצר חשוד בגין יידוי אבנים לעבר השוטרים והוא הועבר לחקירה.

מוקדם יותר היום המשטרה עצרה בהפרות סדר בשעות הצהריים בירושלים ובבית שמש 16 מפרי סדר. מרביתם בגין התפרעות אלימה, יידוי חפצים לעבר שוטרים ותקיפת שוטרים.

צפו בתיעוד מהדקות האחרונות בצומת שמגר:

צילום: דוברות המשטרה

בתוך כך החלה הפרת סדר נוספת בירושלים, בצומת ברלב-זקס: מאות מפרי סדר חסמו את הצומת, דרדרו פחי אשפה על ציר התנועה לאחר שהבעירו אותם, וחסמו את תנועת הרכבת הקלה בשני הכיוונים. גם הפרת סדר זו לוותה בגידופים כלפי השוטרים – “לכו תמותו בעזה”, “נאצים” וכיו”ב.

המשטרה מדגישה כי “בניגוד למחאה שנערכה בסמוך לבית המשפט ולא לוותה באלימות או בהתפרעות אלימה מצד המוחים, ולכן גם המשטרה אפשרה אותה, מדובר בהפרות סדר והתפרעויות אלימות המבוצעות בניגוד לחוק”.
עוד מדווחת המשטרה כי “לאחר שניתנה הוראת פיזור בגין הפרת סדר בניגוד לחוק, פעלו כוחות המשטרה עם אמצעים לפיזור הפרות סדר להשבת הסדר במקום, להדיפת ופינוי המתפרעים ולהפסקת הפרת הסדר וחסימת צירי התנועה”.

צפו בתיעוד מצומת ברלב-זקס:

צילום דוברות המשטרה

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים