הסכמה בין הקואליציה והאופוזיציה? זו הצעת החוק להפחתת מס רווחי הון

חברי כנסת משני צדי המתרס הגישו הצעה משותפת להפחתת מס רווחי הון מ-25% ל-20% על מנת לתת תמריץ להגדלת השקעות בבורסה ותזוזה מהשקעות נדלן
צילום: יח"צ

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

הנה משהו שלא קורה בכל יום: חברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה הגישו הצעת חוק משותפת להפחתת מס רווחי הון מ-25 אחוז ל-20 אחוז, במטרה למשוך משקיעים להשקיע בשוק ההון המקומי, כמו גם לשפר את יכולתה של הבורסה להתחרות באפיקי השקעות אחרים, דוגמת השקעות בשוק הנדל”ן.

בהצעת החוק נכתב בין השאר כי “לאורך השנים נמנו מספר חסרונות למס רווח הון גבוה. ביניהם, השקעה באפיקי הכנסה אחרים או צמצום ההשקעות והחסכונות ביחס לצריכה. לפיכך, מוצע להפחית את מס רווח ההון לשיעור של 20% ליחיד במקום 25% כפי הנהוג כיום”. הצעת החוק הוגשה על ידי חברי ועדת הכספים בכנסת, אליהו רביבו, אחמד טיבי, יצחק קרויזר, מיכל שיר, ולדימיר ביאליק ואלי דלל. עם זאת, צפויים לא מעט מכשולים בשל עלייה חדה בגירעון.

יש לציין כי מס רווחי הון עמד בעבר על 15% מהרווח הריאלי. בשנת 2006 הוא עלה ל-20% ובעקבות המחאה החברתית הוא עלה ל-25% בשנת 2012. בהסבר להצעת החוק נאמר כי הפחתת המס לאו דווקא תביא לפגיעה בהכנסות המדינה. מחקר שערך בנק ישראל בשנת 2019 מלמד כי ככל שהמס עולה, הציבור מצמצם השקעות וחסכונות, כך שהעלאה בשיעור המס לא תגרום בהכרח לעלייה בהכנסות המדינה. כך או אחרת, יהיה מעניין לראות כיצד תקודם הצעת החוק המשותפת.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים