צפו – פוצץ ביתו של מחבל נוסף ממבצעי הפיגוע בו נרצח רב”ט פטנה ז”ל

צפו בתיעוד מחברון: כוחות צה”ל פוצצו את ביתו של חסן קפישה, אחד מהמחבלים בחולייה שביצעה את הפיגוע במחסום המנהרות בו נרצח רב”ט אברהם פטנה ז”ל
צילומים: אתר צה"ל; qudsn

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

כוחות צה”ל פוצצו הלילה, רביעי-חמישי, בחברון את ביתו של המחבל חסן מאמון קפישה, שנמנה על החוליה שביצעה ב-16.11.2023 את הפיגוע במחסום כביש המנהרות על ציר 60 בין ירושלים לחברון.

חסן קפישה יחד עם עבד אלקאדר אלקוואסמי ונאסר עבד אל-עפו אל קוואסמי, השתייכו לחוליה של חמאס שביצעה את הפיגוע בו נרצח חייל צה”ל רב”ט אברהם פטנה ז”ל, ששירת בגדוד ארז של המשטרה הצבאית. נוסף לכך, עוד חמישה אנשי כוחות הביטחון נפצעו בפיגוע בדרגות חומרה שונות.

המחבלים הגיעו לזירה כשהם מצויידים בשני אקדחים וברובה M-16, ובכליהם נמצאו גם בגדים הדומים למדי צה”ל, שני גרזנים, רובה M-16 נוסף, כעשר מחסניות מלאות כדורים ועוד מאות כדורים לנשק בתפזורת. האמל”ח הרב בו החזיקו מעיד כי כוונתם הייתה לבצע פיגוע רב נפגעים במקום הומה, כנראה בתוככי ירושלים, פיגוע שסוכל ע”י הלוחמים במחסום וגבה את חייו של רב”ט פטנה ז”ל.

שלושת המחבלים חוסלו בזירה. בתיהם של עבד אלקאדר אלקוואסמי ונאסר עבד אל-עפו אל קוואסמי נהרסו לפני כחודש והלילה פוצץ, כאמור, ביתו של המחבל הנוסף בחוליה.
שניים מחברי החוליה הם בנים “ממשיכים” לשושלת מחבלים: עבד אלקאדר קוואסמי היה  בנו של המחבל  עבדאללה אל-קוואסמי, שפיקד על גדודי אל קאסם בחברון, הזרוע הצבאית של חמאס, עד לחיסולו ב-2003. חסן קפישה היה אחיינו של המחבל אימן קפישה אשר גורש ב-2011 לטורקיה.
צפו בתיעוד פיצוץ ביתו של קפישה:

 

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים