מניית דיסני לפני זינוק? הכתה את תחזיות הרווח ומחלקת דיבידנד

חברת וולט דיסני פרסמה את דוחותיה הכספיים והפתיעה את השוק: החזרת הדיבידנד, בייבק והשקעה בגיימינג יכולות להביא לזינוק במניה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

חברת הבידור דיסני פרסמה את דוחותיה הכספיים והפתיעה את השוק. הכנסות החברה הגיעו ל-23.55 מיליארד דולר, כאשר הרווח המתואם למניה עמד על 1.22 דולר, לעומת צפי האנליסטים לרווח מתואם של 99 סנט בלבד.

בנוסף, החברה הודיעה על תחזית לעלייה ברווח למניה בשנת 2024 ל-4.6 דולר למניה, והודיעה על דיבידנד בגובה 45 סנט למניה לאחר שתוכנית חלוקת הדיבידנדים הושהתה בעקבות מגפת הקורונה. החברה אף אישרה בייבק (רכישה של מניותיה) בהיקף של 3 מיליארד דולר לראשונה מאז 2018, ודיווחה על קיצוץ רחב יותר בכוח האדם, במקביל לצמצום עסקי הסטרימינג ההפסדיים. הצפי הוא לחיתוך עלויות שנתי בגובה של 7.5 מיליארד דולר.

בגזרת ההשקעות, החברה תשקיע 1.5 מיליארד דולר בחברת הגיימינג Epic Games, האחראית בין היתר על הלהיט פורטנייט.
כל זאת גרם לכך שלאחר נעילת המסחר אמש (רביעי) בוול סטריט, המניה זינקה במסחר המאוחר ב-6.7%.

מנכ”ל החברה בוב איגר אמר לאחר פרסום הדוחות: “רק לפני שנה הצגנו את שאיפתנו להחזיר את חברת וולט דיסני לתקופה של צמיחה בת קיימא וכזו שיוצרת ערך לבעלי המניות. הביצועים החזקים שלנו ברבעון האחרון מראים שעברנו את הפינה ונכנסנו לתקופה חדשה עבור החברה, בה אנו מתמקדים בחיזוק ESPN לעתיד, בניית הסטרימינג כעסק רווחי וצומח, המרצה מחדש של אולפני הקולנוע שלנו והטענה מחדש של הצמיחה בפארקים החווייתיים שלנו”.

מהבחינה הטכנית, לאחר שהמניה נתמכה באזור 79 דולר, כעת היא תתמודד עם קו המגמה היורד באזור 100 דולר. נתוני הדוח הטובים אמורים לספק לה רוח גבית לפריצה והיא יכולה להגיע בתקופה הקרובה לאזור 117-125 דולר.

* אין באמור לעיל, לרבות כל קובץ המצורף לו, כל המלצה לקנייה או מכירה של ניירות ערך או מכשירים פיננסיים. הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים