הר הבית נסגר לעליית יהודים לשלושה ימים: זעם על בן גביר – “כניעה לחמאס”

לרגל אלאִסראא’ ואלמעראג’ נסגר היום הר הבית לעליית יהודים, וכך יווצר רצף של שלושה ימים בצוותא עם סופ”ש. בחוגי ימין זועמים על השר איתמר בן גביר
צילום: חשבון Beyadenu X

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

לרגל יום אלאִסראא’ ואלמעראג’, שהוא המועד בו מציינים באמונה המוסלמית את יום עלייתו של הנביא מוחמד השמיימה, לאחר מסע לילי מופלא שעשה רכוב על גבו של סוס מכונף – אל בוראק ממכה לאל אקצא, נסגר היום הר הבית לעליית יהודים, והכניסה הותרה רק למוסלמים.

סגירת הר הבית לא לוותה בהודעה מוקדמת מסודרת של המשטרה או מינהלת ההר. ליהודים שביקשו לעלות היום להר הבית, נודע על הסגירה רק משהגיעו לשער המוגרבים וראו את המודעה שנתלתה עליו. כך יצא שהשנה בשל החג, נסגר ההר למשך שלושה ימים רצופים (בימים שישי-שבת ממילא לא מותרת עליית יהודים).

מדי שנה מתרעמים נאמני הר הבית וארגוני המקדש על סגירת הר הבית ביום זה. השנה רוגזם גבר, הן בשל הרצף הממושך בו ההר יהיה סגור לעליית יהודים ובמיוחד בשל העיתוי – יומיים בלבד לאחר מסירת תשובת חמאס להצעה החדשה של המתווכים לעסקה שהונחה על השולחן לשחרור חטופים. כידוע, חמאס כלל בתשובתו גם דרישה להפסקת “הפלישות” של מתנחלים יהודיים למסגד אל אקצא והשבת הסטטוס בהר לזה שהיה קיים לפני שנת 2002 – אז המתחם היה סגור לעליית יהודים בשל המהומות שפרצו לאחר עלייתו להר של אריאל שרון ז”ל.

ארנון סגל, אחד הפעילים המרכזיים של הר הבית, מצייץ, “פתוח לתומכי חמאס בלבד”, ומצרף תמונה של המודעה שנתלתה על השער.

מנכ”ל בידינו למען הר הבית, תום ניסני, מכנה את הסגירה, “כניעה מבישה לחמאס בעיצומה של מלחמה קיומית”. הארגון בא בטענות לשר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, הממונה על המשטרה ומציג באירוניה צילום בו נראות זו לצד זו, הודעת תודה לבן גביר “על המפנה החיובי בהר הבית” מחג גיסא מול המודעה על הסגירה מאידך גיסא.
שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים