אירווזיון 2024, ישראל: הכעס של היוצרים הישראלים על אופן בחירת השיר

אז מי יכתוב עבור עדן גולן את השיר של ישראל לאירוויזיון 2024? יוצרים ישראלים כועסים על אופן בחירת השיר בשנה זו
צילום מסך קשת 12

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

עולם המוזיקה הישראלית כמרקחה: רק השבוע נבחרה עדן גולן לייצג את ישראל באירוויזיון 2024 לאחר שניצחה בגמר ‘הכוכב הבא לאירוויזיון’, וכבר יש מי שמעבירים ביקורת נוקבת על אופן בחירת השיר שתבצע גולן בתחרות שתתקיים בשוודיה בחודש מאי הקרוב.

על פי פרסום באתר “וואלה!”, יוצרים ישראלים זועמים על תאגיד השידור הציבורי כאן, זאת בשל החלטה תמוהה לכאורה, לפיה לא כל היוצרים יכולים להתמודד על הגשת השיר שייצג את ישראל, אלא רק מי שיקבלו פנייה מקשת והתאגיד.

על רקע המלחמה שפגעה בפרנסתם של רבים, טוענים היוצרים כי מצופה היה מגוף ציבורי לתת הזדמנות שווה לכולם. זאת ועוד, אותם יוצרים קבלו על כך שהתאגיד שינה ברגע האחרון את התקנון ואפשר השתתפות של יוצרים זרים ביצירת השיר הישראלי, בתנאי שיהיו מעורבים בו גם יוצרים ישראלים.

מכאן נמסר בתגובה: “לאור המצב הרגיש והמורכב שבו נתונה ישראל בחודשים האחרונים, השנה בחירת שיר מתאים לאירוויזיון היא משימה אומנותית מורכבת. משכך, אחרי חשיבה מרובה של הוועדה המקצועית, הוחלט השנה לפנות לכ-70 יוצרי מוזיקה ישראלית מגוונים, מנוסים ומוכרים, שיוכלו לשאת על גבם את כל מה שנדרש מכתיבת שיר מדויק לשנה זו, שיר שיעביר את הצביון הישראלי על בימת הזמר הגדולה בעולם”.

עוד הוסיפו בכאן כי “לבקשת היוצרים שאליהם נעשתה הפניה, התאגיד החליט לאפשר שיתוף פעולה עם יוצרים זרים, בתנאי שבכל מקרה יוצרים ישראלים הם אלה שיכתבו וילחינו, והם עומדים בכל דרישות הסף המפורטות בתקנון. תהליך זה אושר במועצת התאגיד, והתקנון זמין באתר כאן”.

 

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים