לא ייאמן שחלאיילי היה מסולק מבית”ר – זה מה שצריך ללמוד מאוהדי חיפה

חלק מאוהדי בית”ר היו פשוט מגרשים את ענאן חלאיילי, אם היה משחק כאן. התפיסה הזו מרחיקה כל בעל בית רציני – יש מה ללמוד מאוהדי חיפה
צילום: מכבי חיפה האתר הרשמי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

יואו איזה ביצוע מושלם של ענאן חלאילי נגד בית״ר בטדי. אפשר לראות את הגול הזה שוב ושוב ולא ימאס. שער אדיר, לא רואים כאלה, רק בחו”ל. ולפני שבועיים היה זה חברו הטוב של חלאיילי, חמזה שיבלי, מושאל ממכבי חיפה להפועל פ”ת, שהקפיץ מעל מיגל סילבה וקבע שיוויון בדקה ה-90 ומשהו בטדי. קודם לכן הייתה זו ריינה שחגגה במבצר לשעבר של בית”ר, וגם סכנין מרגישה פה בבית. לא מדברים על זה, אבל שחקנים ערבים פורחים נגד בית”ר, קוראים לזה קארמה.

עד שהאוהדים הקיצוניים של בית״ר, לדעתי מדובר בפחות מעשרה אחוז מהקהל שברובו הוא הטוב ביותר בארץ, לא יפסיקו עם השטויות שלהם, עד שהם לא יבינו שהם הופכים את הקבוצה שלהם למוקצה, שבגללם אף בעל בית לא יסתכל על הקבוצה שלהם וגם ספונסרים לא יסכימו להזדהות עם אידאולוגיה גזענית, נגזר על בית”ר לראות את הגב של היריבות. האימפריה עוד תחזור? חלומות נעימים.

צילום: מועדון בית”ר ירושלים העמוד הרשמי

הנה משהו שאוהדי בית”ר צריכים ללמוד מאוהדי מכבי חיפה. הם מקבלים יפה כל שחקן ערבי, אלא אם כן הוא עושה טעות, כמו שקרה עם דיא סבע, שאשתו העלתה פוסט שערורייתי, ואז הם קמים כאיש אחד ומעיפים את השחקן הזה, גדול ככל שיהיה, מביניהם. אבל לא מראש פוסלים 20 אחוז מהאוכלוסייה, ערבים ישראלים, שמייצגים בגאווה גם את הנבחרת.

אם נלמד את הלקח הזה, העונה הזאת לא היתה לשווא. יאללה תתקדמו, תפסיקו להיות כאלה ענתיקות. ערבים משתלבים נהדר בכל התחומים: בצבא, במשטרה, בכוחות האבטחה, נהגי אוטובוסים, רוקחים, רופאים, מורים. בכל מקום הם תורמים ומקבלים חזרה. גם בשוק מחניודה, המעוז הידוע של בית”ר, רוב הסוחרים כבר ערבים.
רק בבית”ר אסור להם לדרוך. אפילו ענאן חלאיילי שקבוצות צמרת אירופאיות רודפות אחריו, בבית”ר הוא לא יכול להיות, פשוט לא יאומן.

חשבתי אולי לכתוב טור על המינוי של אלמוג כהן לתפקיד המנג’ר, שהיה כל כך חסר בבית”ר. כהן ששיחק קבוע בהרכב של אינגולשטאדט מהבונדסליגה, הוא בהחלט מופת למקצוענות, אבל עד שהאוהדים לא יעשו תיקון, אנחנו נלך לים בתחילת פברואר. לא נורא, יש אחלה מזג אויר.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים