סקייטפארק גני יהושע: מה מחכה לכם?

בעיריית תל אביב חנכו את סקייטפארק גני יהושע – הסקייטפארק שנחשב המקצועי ביותר בארץ. זה הסכום שהושקע במתחם ואלו הסגנונות המגוונים
סקייטפארק גני יהושע, צילום: רפי דלויה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

עיריית תל אביב-יפו וגני יהושע חנכו לאחרונה את סקייטפארק גני יהושע – אחד משלושת מתחמי הסקייטפארקים הגדולים בארץ הנחשב למקצועי ביותר.

הסקייטפארק, הממוקם ברחוב הברזל 38 בפארק גני יהושע, הוקם על ידי עיריית תל אביב-יפו באמצעות החברה העירונית גני יהושע בהשקעה של 16 מיליון שקלים. הפארק משלב סגנונות שונים של ריצוף ומעקות, חומרים ואלמנטים מיוחדים והוא מותאם לתחרויות בינלאומיות. יודגש כי הפארק הוקם בעקבות תהליך שיתוף ציבור שהעירייה קיימה, בין היתר עם קהילת הסקייטרים בעיר.

הסקייטפארק משתרע על שטח של 9 דונם המקושר לשבילי אופניים, הולכי רגל וצירי תנועה, ובו שלושה מתחמים:

המתחם הראשון, מתקן החלקה המורכב משתי ברכות- קטנה וגדולה בגודל של 750 מ”ר.

המתחם השני, מתחם “STREET”  המדמה את חווית ההחלקה בשטח העירוני.

המתחם השלישי, מתחם הפלאזה הייחודי הראשון ואינו קיים בגודלו ובמורכבותו באף סקייטפארק בארץ – בגודל 700 מ”ר של משטח החלקה המחופה כולו אבן גרניט ועשיר באלמנטים מאתגרים להחלקה כגון: קירות, מדרגות, שטחים משופעים, ערוגות, אבני שפה ועוד.

סקייטפארק, צילום: אילן ספירא

זאת ועוד, במתחם הסקייטפארק תוכננה הצללה על משטח ה-“STREET” והבריכה הגדולה. תכנון ההצללה היה מלאכת מחשבת – בניית הצללה מעל משטח החלקה ענק, ללא הצבת עמודים בתחום משטח ההחלקה, תוך חשיבה על הצללה אחידה בכל משטח הבטון למניעת סנוור המחליקים ותאורה אחידה בשעות החושך.

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: “חנכנו בימים האחרונים יחד עם גני יהושע, סקייטפארק חדש, שיהיה הגדול ביותר בעיר. הסקייט-פארק החדש תוכנן בשיתוף פעולה עם הסקייטרים בעיר, והתבסס על המלצות ובקשות של המשתתפים”.

עוד הוסיף חולדאי כי “אנחנו בעיריית תל אביב-יפו נמשיך לקדם את מרחבי הספורט הציבוריים, המאפשרים לתושבינו ליהנות מפעילויות ספורט במגוון תחומים בכל רחבי העיר. בעשור האחרון הושקעו מעל מיליארד שקלים בשיפוץ ובניית מתקני ספורט בעיר, זאת כחלק מהמדיניות העירונית לקידום אורח חיים בריא. אני מזמין את כולם, מחובבנים ועד מקצועיים, לבוא וליהנות מהסקייטפארק החדש. רק לא לשכוח קסדה”.

יש לציין כי הפרויקט תוכנן על ידי צוות ההנדסה ע. יפה ניהול פרויקטים, צור וולף אדריכלי נוף ובליווי הסקייטר אבי לוזיה.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים