אלעד ולירן לחמו יחד ונפצעו יחד באופן דומה: ועתה, מתאוששים יחד בהדסה

סיפור האחווה של אלעד ולירן, לוחמי גדוד מילואים בחטיבה 5 שלחמו יחד בעזה, נפצעו באותו אירוע פציעה דומה ועתה מתאוששים יחד בהדסה עין כרם
צילום: דוברות הדסה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

אלעד (27) ולירן (22) גויסו למילואים עם תחילת המלחמה. “הבנתי שמשהו גדול קורה והיה לי ברור שאתגייס”, מספר אלעד על התחושות הראשוניות באותה שבת קשה. גם לירן קיבל הודעה על הגיוס למילואים ולא היסס – “הייתי אמור לטוס לדרום אמריקה, אבל היה לי ברור שאני מתגייס ועושה מה שצריך”.

לירן, שהוצב תחילה בצפון, הצטרף לבקשתו לגדוד מילואים בחטיבה 5 שנלחמה ברצועת עזה, אותו הגדוד אליו גויס אלעד. “לאט לאט זו הפכה להיות השגרה שלנו – נכנסנו מספר פעמים וביצענו משימות בשטח הרצועה”, מספר אלעד.

במהלך אחת המשימות התרחש פיצוץ אדיר, ממש קרוב אליהם.
יותר מעשרה לוחמים נפצעו.
רס”ל (מיל’) עמיחי ישראל יהושע אוסטר ז”ל נהרג.

אלעד, חובש בתפקידו, נפצע ברגלו הימנית: “הרגשתי כאב גדול ברגל ימין ולא הצלחתי להזיז אותה. פתחתי את העיניים, ראיתי דם על המכנסיים. בעזרת אחד מחבריי הנחתי על עצמי חוסם עורקים והמשכתי לפצועים הבאים”.

בזמן שאלעד מטפל בפצועים, לירן החל לחפות עליו ועל שאר הכוח, כשלאחר כמה שניות נפצע בעצמו. “נפלתי מההדף ובהתחלה לא הבנתי שנפצעתי”, משחזר לירן, “בזמן שאני מחפה על אלעד ועל החברים שנפצעו, מיששתי את המדים שלי והרגשתי שהמכנסיים מלאות בדם. מרוב האדרנלין לא שמתי לב שאני בעצמי גם חלק מהפצועים”.

לאחר שפונו תחת אש אלעד ולירן הגיעו ביחד לחדר הטראומה בבית החולים הדסה עין כרם, עם פציעה דומה ברגל ימין. שניהם נותחו על ידי ד”ר אלונה קציר מהמחלקה האורתופדית בהדסה עין כרם, שמספרת: “אלעד ולירן פונו אלינו לאחר שנפצעו פציעות דומות מאוד. לשניהם הייתה פציעה חודרת מגוף זר בירך שפגעה גם בכלי דם. ניתחתי אותם אחד אחרי השני ואני מאמינה שאחרי שיקום הם יחזרו לתפקוד מלא”.

כעת, אלעד ולירן נמצאים באשפוז באותו החדר, במחלקת כירורגיית כלי דם בהדסה עין כרם, לשם זורמים מבקרים רבים הדורשים בשלומם של השניים שנפצעו יחד, נותחו יחד ובימים אלה מחלימים יחד.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים