טבע ממשיכה לזנק. תחזור להיות “מניית העם”?

מניית טבע שנחשבה בעבר ל”מניית העם”, ממשיכה לזנק אחרי שקיבלה המלצת קנייה במחיר של 19 דולר, כשמחירה כעת מתחת ל-13 דולר – אפסייד של עשרות אחוזים
צילום: AP

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

מניית טבע, הנסחרת בתל אביב ובניו-יורק, ממשיכה במומנטום החיובי שלה מהשבועות האחרונים, לאחר שבנק ההשקעות פייפר סנדלר העלה את המלצתו למניית החברה מנייטרלי למשקל יתר, ואת מחיר היעד למניית החברה מ-12 דולר ל-19 דולר. בעת ההמלצה, מחיר היעד גבוה ב-58% ממחיר הפתיחה של המניה.

ההמלצה מגיעה לאחר שבדוח האחרון שפרסמה החברה, היא הציגה צמיחה שנתית בהכנסות אחרי חמש שנים רצופות של ירידה. ההכנסות של ענקית התרופות ב־2023 צמחו ב־6.2% לעומת התקופה המקבילה ל־15.8 מיליארד דולר. נתון זה נבע בעיקר מתשלום מראש של 500 מיליון דולר שהתקבל מחברת הפארמה סנופי, כחלק משיתוף פעולה בתרופה חדשנית.

את הרבעון הרביעי של 2023 סיכמה טבע עם הכנסות של 4.457 מיליארד דולר, עלייה של 14% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הנתון היה גבוה מציפיות האנליסטים, שעמדו על 4.02 מיליארד דולר. החברה אף עברה ברבעון לרווח תפעולי של 755 מיליון דולר, עם שיעור רווחיות של 17% מההכנסות. זאת לעומת הפסד תפעולי של 940 מיליון דולר ושיעור הפסד של 24.2% ברבעון המקביל.

עוד לפני פרסום הדו”ח, דיווחה טבע על כוונתה למכור את חטיבת ה־API הבינלאומית שלה – TAPI – שמספקת חומרים פעילים לתעשיית התרופות. המכירה מיועדת להיות מושלמת במחצית הראשונה של 2025. לדברי ריצ’רד פרנסיס, נשיא ומנכ”ל טבע, המכירה נועדה למלא תפקיד חשוב באסטרטגיה החדשה של טבע, ותאפשר להגביר את המיקוד בעסקי הליבה, למצב את צבר המוצרים הגנריים שבפיתוח, ואת הפורטפוליו המגוון של התרופות הגנריות

לפי התחזית של טבע, ההכנסות ב־2024 צפויות לנוע בטווח של 16.3-15.7 מיליארד דולר, כשאמצע הטווח מגלם צמיחה זניחה של 1% לעומת 2023. תזרים המזומנים החופשי ב־2024 צפוי לנוע בטווח של 2-1.7 מיליארד דולר, ירידה לעומת 2.4 מיליארד דולר ב־2023.

מהבחינה הטכנית, המניה פרצה דשדוש שבו נעה בין כ-7$ לכ-12$, וכעת היא מתקרב להתנגדות באזור 13-14 דולר. לאחר מכן הדרך יכולה להיפתח לכיוון 17$.

 

* אין באמור לעיל, לרבות כל קובץ המצורף לו, כל המלצה לקנייה או מכירה של ניירות ערך או מכשירים פיננסיים. הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים