המחדל הבא? צה”ל קיצץ כוח בירושלים – חשש מפיגועים בשכונות ובבתי הספר

חיילי המילואים שהוצבו בקו התפר בירושלים צפויים לסיים את תפקידם בסוף החודש. האם הסכנה אורבת בשכונות ובבתי הספר? גם בעירייה יש מי שמודאגת מאוד

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בשכונות קו התפר בירושלים קיימת מתיחות ביטחונית על בסיס קבוע, קל וחומר במהלך מלחמת ‘חרבות ברזל’, אבל זה לא מונע מצה”ל להודיע על קיצוץ כוח המילואים בעיר. כמעט מיותר לציין כי מאז ה-7 באוקטובר חלו לא מעט אירועים ביטחוניים, דוגמת דקירה והשלכת בקבוקי תבערה בשכונות מועדות לפורענות הסמוכות לקו התפר, כמו ארמון הנציב ופסגת זאב, לצד הפרות סדר בשכונת עיסאוויה, ובכלל זה גם תקיפת כוחות ביטחון.

אלא שכאמור, לאחרונה הודיע פיקוד העורף לאותם משרתי מילואים כי שירותם יסתיים בסוף חודש פברואר. בתגובה, פנתה בימים אלו סגנית ראש עיריית ירושלים ומחזיקת תיק החינוך, חגית משה, לשר הביטחון יואב גלנט, והביעה את חששה מפגיעה בביטחון האישי של תושבי העיר בעקבות המהלך.

“מאז תחילת המלחמה גבר המתח הביטחוני לא רק בעזה וביישובי הצפון, אלא גם ביישובים רבים ובערים הסמוכות לכפרים עוינים”, כותבת משה. “בכדי להתמודד עם העלייה באירועים הביטחוניים ביישובים הללו, גויסו בצו 8 מאות תושבים המתגוררים ביישובים ובשכונות הסמוכות ליישובים עוינים, אשר כבר סיימו את חובתם לשירות מילואים”.

עוד מוסיפה משה כי “הובא לידיעתי כי בקרוב יפוג תוקף צו המילואים של כוחות המילואים המאבטחים בשכונות, דבר שיוביל לא רק לפגיעה בביטחון האישי של התושבים, אלא עלול להיות פתח לפיגועים קשים כלפי מוסדות חינוך בשכונות.
“על מנת להבטיח את ביטחון תלמידי ירושלים, אני קוראת לך כבוד השר להתערב באופן אישי ולהעביר הנחיה להרחיב את צו המילואים עד סיום המלחמה לכל הפחות”.

מדובר צה”ל נמסר בתגובה: “פרויקט ‘בני המקום’ הוקם בעקבות אירועי ה-7 באוקטובר. תושבים ברשויות ברחבי הארץ אשר מצויות בשטח אחריות משטרת ישראל, גויסו בצו 8, קיבלו נשקים וביצעו משימות הגנה שונות במרחב האזרחי בתיאום עם הרשויות ובכפוף למשטרה. פריסת כוחות ‘בני המקום’ מתבצעת בהתאם לצורך ובכפוף להערכת המצב המבצעית”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים