מחקר: זוהי משמעותו של הגיל בו תחליטו להפסיק לעשן

מחקר של אוניברסיטת טורונטו שפורסם ב-NEJM Evidence, עקב אחרי יותר ממיליון איש והעלה כי להפסקת עישון עד גיל 40 יש משמעות גדולה ביותר. כל הפרטים
Freepik

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

גם המעשנים הכבדים ביותר יספרו לכם שהם אוטוטו מפסיקים, וכעת מחקר חדש ומסקרן עשוי לתת להם סיבה טובה. על פי המחקר, הפסקת עישון לפני גיל 40 עשויה לגרום לעליה בתוחלת החיים ואף לגרום לה להיות דומה לזו של אנשים שמעולם לא עישנו. עוד עולה מן המחקר כי אנשים שהפסיקו לעשן, ללא קשר לגילם, יכולים להשיג תוחלת חיים דומה לאלו שאינם מעשנים תוך כ-10 שנים לאחר הגמילה.

הממצאים האופטימיים, שפורסמו בכתב העת NEJM Evidence, התבססו על מחקר שנערך על ידי חוקרים מאוניברסיטת טורונטו. במחקר השתתפו כ-1.5 מיליון מבוגרים מארה”ב, בריטניה, קנדה ונורבגיה שמעקב אחריהם נערך במשך 15 שנים.

ההערכות מראות שיש כ-60 מיליון מעשנים בארבע המדינות המעורבות במחקר, ויותר ממיליארד מעשנים ברחבי העולם. למרות ששיעור העישון העולמי ירד ביותר מ-25% מאז שנת 1990, הטבק נותר גורם מוביל למוות שניתן למנוע. החוקרים ציינו כי הפסקת עישון בכל גיל, במיוחד בגיל צעיר יותר, מפחיתה את הסיכון העודף לתמותה כללית וסיכון למוות ממחלות כלי דם, דרכי נשימה ומצבים הגורמים לצמיחת גידולים.

בהודעה רשמית שפורסמה בנושא נכתב בין השאר כי “למעשנים בין הגילאים 40 ל-79 היה סיכון כמעט פי שלושה למות בהשוואה לאלה שמעולם לא עישנו, כלומר בממוצע הם איבדו 12 עד 13 שנות חיים. מעשנים לשעבר הורידו את הסיכון למוות ב-30% בהשוואה ללא מעשנים. הפסקת עישון בכל גיל הייתה קשורה להישרדות ארוכה יותר, ואפילו אלו שהפסיקו לטווח של פחות משלוש שנים הרוויחו עד שש שנים בתוחלת חיים”.

איחולי הצלחה לנגמלים, בתקווה לחיים ארוכים, טובים ובריאים יותר.

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים