ההנפקה בבורסה חושפת: זהו השווי הכלכלי של ברק אברמוב

האמת על בעלי בית”ר ירושלים: ההנפקה בבורסה של חברת לאנדורה בבעלותו של ברק אברמוב חושפת – זהו השווי של ההון הכלכלי שלו
צילום מסך ערוץ הספורט

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

אפשר להתווכח על התנהלותו של ברק אברמוב, אבל אין עוררין על כך שמדובר באחד מאנשי העסקים הבולטים בישראל. הוא פרץ בסערה לתודעה של חובבי הכדורגל הישראלי לפני כשמונה שנים, עת הפך לבעלים של בני יהודה ומאז הספיק לעשות מהלך שיווקי אדיר בתחום, כאשר רשת ‘ג’פניקה’ שבבעלותו הייתה הספונסרית הראשית של ליגת העל.

כיום, אברמוב, בן 44, כבר מוכר בכל בית, הן ספורטיבי והן עסקי, כמי שהציל את בית”ר ירושלים מפירוק והפך לבעלים שלה לאחר עידן משה חוגג.

חברת לאנדורה השקעות בע”מ שבבעלותו של אברמוב הונפקה באחרונה בבורסה לפי שווי של מיליארד שקלים. על פי ההערכות, הונו של אברמוב נאמד בחצי מיליארד שקלים.

אז איך הכל התחיל? מפרסום ב”ישראל היום” עולה כי כבר בגיל 20 החל אברמוב לעבוד כשוטף כלים ברשת בתי קפה ‘ארקפה’ ותוך זמן קצר מונה למנהל סניף. בהמשך הפך לזכיין מרכזי של ג’פניקה ובהמשך רכש 50% מרשת YOGO. בשנת 2015 רכש אברמוב את שאר סניפי רשת הסושי הפופולרית והפך לבעלים של ג’פניקה, כאשר על פי הערכות השקיע במהלך סכום שנע בין 40-50 מיליון שקלים.

בשנת 2017 רכש אברמוב יחד עם איש העסקים אמיר יקותיאל בניין בשדרות רוטשילד בתל אביב בסכום של 64 מיליון שקלים. השניים השקיעו בפרויקט עוד 25 מיליון שקלים, ושלוש שנים מאוחר יותר מכרו את הבניין והרוויחו כ-14 מיליון שקלים מהעסקה.

בשנת 2022 עלה אברמוב מדרגה נוספת עם רכישתה של בית”ר ירושלים מידי משה חוגג תמורת חמישה מיליון שקלים שעברו לקופת החילוט ו-4.125 מיליון שקלים לחוגג. בהמשך השנה רכש אברמוב גם 40% מרשת ‘עולם הממתקים’, בשווי עסקה מוערך של כ-13 מיליון שקלים.

עם הנתונים האלה והעובדה שמדובר באיש החיים הטובים – המרצדס היוקרתית בשווי של למעלה מ-600 אלף שקלים ושעוני היוקרה המוערכים בכ-300 אלף שקלים – נדמה כי בית”ר דווקא נמצאת בידיים טובות, חרף הטלטלות שעברה העונה. עם זאת, יש לזכור שבליגה הזאת משחקים מיץ’ גולדהאר, יעקב שחר ואלונה ברקת.

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים