רמי לוי יורה: “הייתי רוצה להחליף את כל העובדים הערבים בישראלים”

רמי לוי, בעליה של רשת שיווק השקמה, התארח בוועידת הנדל”ן של מרכז הבנייה הישראלי והבהיר: “אי אפשר להיות תלויים יותר בפלסטינים”
צילום: פייסבוק שיווק השקמה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

אחת הסוגיות הבוערות על רקע מלחמת ‘חרבות ברזל’ היא נושא העסקתם של עובדים פלסטינים. רמי לוי, הבעלים של רשת רמי לוי שיווק השקמה, התארח לאחרונה בוועידה ה-23 של מרכז הבנייה הישראלי ‘עיר הנדל”ן’ ונטל חלק בפאנל בנושא שילוב העובדים הפלסטינים בעולם התעסוקה.

”הייתי רוצה להחליף את כל העובדים הערבים בישראלים, אבל זו לא המציאות שלנו”, הבהיר לוי, “ביהודה ושומרון יש הזדמנות להגיד לכל עם ישראל – צריך לחזק את המחשבה הזו של ההתיישבות ואת אלו שיושבים ליד הגדר או יישובים ערבים. מי שבא אלינו לעבוד עובר את כל הבדיקות והאישורים, ואם אין לו, הוא לא בא לעבוד. אלו שרוצים לעשות את הפגיעות מסתובבים חופשי בכל מקרה, ואי אפשר להגביל אותם לנסוע”.

עוד הוסיף לוי כי “הבעיה שלנו היא שחלק מהישראלים לא רוצים לעבוד אצלי. בסופו של דבר, צריך להביא חצי מיליון עובדים זרים. אי אפשר להיות תלויים יותר בפלסטינים וככה גם הפריון יעלה כי תהיה תחרות. נפגשתי עם אחד השרים הבכירים בממשלה לפני המלחמה וביקשתי ממנו שידאג שיהיו פה חצי מיליון עובדים זרים ולא נהיה תלויים בפלסטינים כי זו סכנה. הוא אמר לי: ‘אנחנו פוחדים מהתבוללות’. תפסתי את הראש, עדיף התבוללות עם אדם נוצרי שיילך לצבא מאשר התבוללות עם מישהו שבסוף שונא אותך”.

ומעניין לעניין באותו עניין, עשרות עובדים זרים הגיעו לאחרונה לישראל במסגרת הסכמים שנחתמו על ידי התאחדות הקבלנים בוני הארץ, התאחדות תאגידי בוני הארץ והתאחדות תאגידי כוח אדם זר בענף הבנייה להבאתם של כ-5,000 עובדים מהודו. יצוין כי תהליך גיוס העובדים הזרים לענף הבנייה בוצע בשיתוף משרד השיכון ובהובלתו של שר הפנים משה ארבל.

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים