ג’י סיטי – מניית הנדל”ן המניב שיכולה להצמיח לכם עשרות אחוזים

אחרי כמה שנים סוערות עם ירידות שערים של יותר מ-70 אחוז, מניית ג’י סיטי מתייצבת ונמצאת בעמדה מעניינת שיכולה לספק תשואה יוצאת דופן
צילום: G City Ltd • CC BY-SA 4.0

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

השנים האחרונות לא היו פשוטות עבור חברת הנדל”ן המסחרי ג’י סיטי (לשעבר גזית גלוב). אחרי משבר הקורונה, שהוריד את המניה בעשרות אחוזים, הגיעה עליית הריבית בשווקים, שייקרה את עלויות המימון והכבידה על החברה שנחשבת ממונפת – עם חובות שעמדו באותו הזמן על כ-15 מיליארד שקל.

כך, מניית ג’י סיטי קרסה בין אפריל לנובמבר 2022 בשיעור של קרוב ל-70%, ואגרות החוב שלה הפכו לכאלה ב”תשואות זבל”. בעקבות כך חברות הדירוג הורידו את דירוג החוב של החברה תוך הצבת תחזית שלילית להמשך.

בעקבות כל זאת, חיים כצמן, המייסד, בעל השליטה ומנכ”ל ג’י סיטי, פתח בשורה של מהלכים שהביאו להתייצבות ולהחזרת תשואות האג”ח של החברה לתשואות חד ספרתיות (המעידות על יציבות). בראש ובראשונה, החליט כצמן על תוכנית מימוש נכסים של כ-7 מיליארד שקל, מהם נמכרו כבר נכסים בהיקף מצטבר של יותר מ-4 מיליארד שקל במזרח אירופה, בברזיל, בארה”ב ובישראל.

נכון לעכשיו עומד היקף ההתחייבויות של החברה על כ-12.5 מיליארד שקל, אלא שעד עתה החברה מצליחה לממש את הנכסים שלה לפי השווי בספרים – דבר שמוריד את החששות לכך שהנכסים נרשמו בשווי גבוה מדי.

גרף שבועי מניית ג’י סיטי

את השליטה בג’י סיטי מחזיק כצמן באמצעות החזקה של 29 אחוז ממניות חברת האם נורסטאר, המחזיקה ב-48% ממניות ג’י סיטי. בגלל מבנה ההחזקה הזה, לפני כשנתיים בעלי “ישראל קנדה” השקיעו מאות מיליוני שקלים ברכישת מניות נורסטאר ואף הגישה לדירקטוריון החברה הצעת רכישה לפי שווי חברה של כ-2 מיליארד שקל – מחיר הגבוה פי 5 לערך ממחיר המניה הנוכחי.

מהבחינה הטכנית, המניה נמצאת בדשדוש שנמשך יותר משנה. פריצה של רמת 1585 אגורות, ולאחריה 1750 אגורות, יכולה לפתוח ריצה לכיוון 2300 אגורות. מדובר על פוטנציאל עלייה של עשרות אחוזים, שמותנה כמובן בהמשך הורדת המינוף והחוב של החברה.

* אין באמור לעיל, לרבות כל קובץ המצורף לו, כל המלצה לקנייה או מכירה של ניירות ערך או מכשירים פיננסיים. הכותב עשוי להחזיק בנייר וזהו אינו תחליף לייעוץ פרטני המותאם לצרכיו האישיים של כל אדם.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים