בן גביר לא בעניין: המשרד לביטחון פנים יפסיק את תקצוב פורום מיכל סלה

המשרד לביטחון לאומי בראשות השר איתמר בן גביר מפסיק לתקצב את תוכנית ההגנה לנשים מוכות של פורום מיכל סלה. האם מצפה שיסתדרו לבד?
צילום: Family member • CC BY-SA 4.0

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

מהלך דרמטי מצד המדינה מעמיד בספק גדול את מערך ההגנה על נשים מאוימות בישראל: המשרד לביטחון לאומי מפסיק את שיתוף הפעולה עם פורום מיכל סלה, עמותה שהוקמה במטרה להגן על נשים מאוימות, כך עולה מפרסום של העיתונאית רוני זינגר באתר ‘שומרים’, שפורסם גם ב’כלכליסט’.

עוד עולה מהפרסום כי המשרד בראשות השר איתמר בן גביר יפסיק לתקצב את התוכנית, שהושקה בקול תרועה רמה רק לפני כשנה וחצי. במסגרת זו הוקמו שני פרויקטים ייחודיים – ‘סיירת מיכל’ הנותנת מעטפת של אמצעי אבטחה לנשים מאוימות, ובנוסף פרויקט חדשני בו קיבלו נשים מאוימות כלב שמירה. במהלך התוכנית טיפלה ‘סיירת מיכל’ בכ-270 נשים וכן נמסרו עשרה כלבים לנשים מאוימות.

כעת, כאמור, החליט המשרד במפתיע שלא לחדש את החוזה עם פורום מיכל סלה, כאשר ההשקעה של המשרד בתוכנית נאמדת בסכום שנע בין חצי מיליון למיליון שקלים בשנה.

צילום: שי קנדלר, ויקיפדיה

לילי בן עמי, מנכ”לית הפורום, מסרה בתגובה לפרסום: “אני נדהמת לגלות דרך התקשורת שאין כוונה לחדש את ההסכם עם המשרד לביטחון לאומי, ועוד בימי המלחמה בהם הביקוש לקבלת הגנה לנשים שנמצאות בסכנת רצח עלה ב-20%. ההסכם הסתיים בשנה שעברה ולצערנו מאוגוסט ועד היום הוא טרם חודש. אנו נמצאים בשיח מתמיד מול כל העוסקים בתחום, לרבות מקלטים, מרכזי רווחה, רשויות מקומיות וכו’. כולם חווים את העלייה בביקוש להגנה לנשים בסיכון”.

מהמשרד לביטחון לאומי נמסר: “התקשרות המשרד לביטחון לאומי עם פורום מיכל סלה, במסגרת מיזמים משותפים, הביאה לקידום שני פרויקטים חשובים בהגנה על נשים. ההתקשרות שהוגדרה כפיילוט נסתיימה זה מכבר והוחלט שלא להאריכה בשל הצעת מחיר גבוהה שהועברה למשרד על ידי העמותה, בדגש על עלויות נלוות שלא היו בעבר. לפיכך בכוונת המשרד לבחון חלופות נוספות לקידום המיזמים החשובים”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים