האם שירי, אריאל וכפיר ביבס, בין החיים? התרחיש שאולי ניתן להיאחז בו

ברקע הפרסומים על גורלם המר לכאורה של שירי ביבס וילדיה אריאל וכפיר ביבס, שנחטפו לעזה – במינהלת החטופים מתייחסים: “מידע שאינו נכון עובדתית”

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

האם שירי ביבס שנחטפה לעזה בצוותא עם ילדיה אריאל ביבס בן הארבע ואחיו כפיר ביבס בן השנה, עדיין בין החיים? מטענות שונות של חמאס בחודשים האחרונים עלה כידוע כי השלושה נהרגו לכאורה בהפצצת צה”ל, כך לטענת חמאס. השבוע עולה וחוזרת ההשערה המרה הזו על רקע פרסום הסרטון בו נצפים השלושה בימים הראשונים של המלחמה, שעה שנחטפו לאזור חאן יונס.

אלא שבמנהלת החטופים בישראל ממהרים להגיב לנושא וכותבים כי “ארגון אדוני השממה פרסם התייחסות בנוגע להצהרת דובר צה”ל ביחס לשירי, אריאל וכפיר ביבס. הארגון טען כי שירי, אריאל וכפיר נהרגו מהפצצות כוחותינו.
“קציני הקשר עדכנו את משפחת ביבס כי אין כל תימוכין לטענה וכי הארגון מפעיל טרור פסיכולוגי ופרסומיו כוללים לא אחת מידע שאינו נכון עובדתית”.

עפרי ביבס חשבון פייסבוק

כאמור, באחרונה פורסמה הודעה מטעם הדובר הצבאי של גדודי המוג’אהדין, בה נאמר בין השאר כי “אנו מאשרים את הדברים הבאים: משפחת ביבס, המורכבת משלושה בני אדם, נתפסה ועוכבה במקום בטוח. החטיבות פעלו להגנת המשפחה העצורה במשך יותר מעשרים יום. נתניהו התעקש להרוג את המשפחה ולהיפטר משאר האסירים באמצעות ההפצצה הברברית על רצועת עזה”.

עוד הוסיפו כי “הסרטונים שפרסם האויב מוכיחים את שקר הסיפור שלו, את אמיתות הסיפור שלנו ואת היחס הטוב שבו טופלה המשפחה על ידי המוג’אהדין. אנו רואים בנתניהו ובממשלתו הפשיסטית אחראים להריגת משפחת ביבס ולניסיונו להיפטר מיתר האסירים על ידי פגיעה מכוונת בהם בטילים מצבא הטרור שלו כדי להתחמק מתשלום המחיר המגיע עבור שחרורם”.

למען הסר ספק, במינהלת החטופים מבהירים כי “כרגע אין מידע חדש באשר לגורלם. גורמי הצבא ממשיכים לעשות את כל המאמצים ויעדכנו את המשפחה בכל התפתחות”.

לפי אחת ההשערות האופטימיות הפכו השלושה, שהופרדו מהבעל והאב, ירדן ביבס, לסמל של המלחמה מבחינת חמאס, ולקלף שאין בכוונת ארגון הטרור להרפות ממנו. זאת, בצד הערכות מסוימות כי מנהיג חמאס יחיא סינוואר מסתתר במנהרות בעומק רפיח, ואולי אף הצליח לחצות את הגבול לחצי האי סיני בצוותא עם חטופים המשמשים לו ולבני משפחתו כחומת מגן אנושית – מעלה תקווה אפשרית כי גם חטופים שאין כל מידע לגביהם, עדיין נמצאים בין החיים.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים