כואב: ההספד של דוב מורל לאחיו סמ”ר מעוז מורל ז”ל, לוחם סיירת צנחנים

ההספד הנוגע והכואב של דוב מורל לאחיו, סמ”ר מעוז מורל ז”ל, לוחם סיירת צנחנים, שמת מפצעיו לאחר קרב בעזה: “לרגע לא זנח את לימוד התורה”
צילום: חשבון x דוב מורל

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

סמ”ר מעוז מורל ז”ל , מטלמון, לוחם בסיירת צנחנים, נפטר מפצעיו ב- 19.2.2024, לאחר שנפצע בקרב בדרום רצועת עזה ב-15.02.2024. בן 22 היה בנופלו.

מיד עם תחילת ימי השבעה, העלה אחיו, דוב מורל, לחשבונו ברשת X דברי הספד מרגשים על אחיו הצעיר. כך הוא כותב:

“מי שהכיר את המשפחה שלנו אבל לא את מעוז, כנראה היה מופתע לשמוע שיש לנו אח בסיירת. אנחנו משפחה של “לפלפים”. אני יכול להעיד רק על עצמי, אבל מניח שזה לא שונה כל כך אצל שאר האחים, לא תמצאו אותי משחק כדורגל בלי מורה לספורט שמצמיד לי אקדח לרקה. אבל לא מעוז. מעוז לא רק היה ספורטאי מצטיין, הוא גם ממש אהב את זה. כילד בכיתה ז’, מעוז ארגן לבד טורניר כדורגל גושי. היה ברור לכל מי שהכיר אותו שמעוז יהיה כוכב בצבא”.

צילום: אתר צה”ל

“אבל מעוז היה גם עובד השם אמיתי”, מוסיף האח דוב, “אז הוא הלך לישיבת ההסדר בתפוח ותכנן לשרת במסגרת מסלול הסדר. מעוז רצה לתרום למדינה, אבל גם ללמוד תורה. בשלב מסוים מעוז, כמו כולנו, התקשה לשבת במקום אחד וללמוד. כשהוא ראה שהוא לא מצליח לתת את כל כולו ללימוד תורה החליט לעבור גיבוש לסיירת צנחנים. כמובן שהוא עבר, חתם ויתור על ההסדר והתגייס לשלוש שנים מלאות. אבל מעוז לרגע לא זנח את לימוד התורה. בכל פעם שהגיע הביתה היה אפשר לראות אותו עם ספר ביד (חוץ ממתי שקרס מעייפות כמובן).

“באותו בוקר נוראי של שמיני בעצרת, מעוז, שיצא לחג, היה בחווה. כשרבים עוד ישנו, מעוז יצא הביתה לאסוף את הציוד והלך משם ישר לקרבות באזור רעים. מאז ועד שהוא היה בבית חולים מחוסר הכרה זכינו לפגוש אותו פעם אחת בלבד. לפני הכניסה הראשונה שלו לעזה נתנו לנו המשפחות הזדמנות לשלוח לחיילים דברים. מעוז ביקש רק שעון, מצלמה ו”שניים מקרא ואחד תרגום” שלא יפסיד את הלימוד הקבוע. אחד הפצועים מהאירוע בו מעוז נפצע בהמשכו, סיפר לנו שהיה לומד עם מעוז בעזה מסילת ישרים וכמה המסילת ישרים הזו הייתה חשובה לו.
זה היה מעוז – ספרא וסייפא. יהודי פשוט, אך לא פשוט בכלל? שמנסה לקיים את “בכל דרכיך דעהו” כמיטב יכולתו. מעוז נפל בתקופה קשה למדינה כולה, שהיא גם תקופה לא פשוטה עבור המשפחה שלנו. רק בימים האחרונים, במהלך השהייה הנוראית בבית חולים, גיליתי שהוא ידע לפחות באופן חלקי על התקופה הקשה שאנחנו עוברים. אני רוצה לבקש כאן ממעוז לעלות עד לכסא הכבוד ולדרוש קץ לסבלותנו ושנזכה סוף סוף שיקוים בנו הכתוב “ונתתי שלום בארץ”.
נוח בשלום על משכבך, מעוז אחי הקטן היקר והאהוב”.

דוב מורל עצמו היה בעברו “נער גבעות” ואף השתתף ב”חתונת השנאה” (“ריקוד הסכינים”) ב-2015 והועמד לדין על חלקו בה. מאז הספיק לפרוש מהם. בראיון תקשורתי חושפני, התוודא על מעשיו ומעשי חבריו לשעבר, בהם השר איתמר בן גביר, והפך ליריבם המר.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים