בן גביר ישתלט על זה? מתיחות לקראת הרמדאן: צפו – מעצרים בעיסאוויה

לקראת הרמדאן שיחל בחודש הבא – המתיחות באזור הר הבית ואל אקצא גואה: פעולות מנע מתבצעות, צפו בתיעוד מהמעצרים שנערכו הלילה בעיסאוויה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

חודש הרמדאן יחל בעוד כשבועיים. גם בימים כתיקונם זו תקופה נפיצה, בה גוברות ההתראות מפני פיגועים ומתרבות הפרות הסדר, בשטחי יו”ש בכלל ובירושלים בפרט, אך השנה החששות לקראת הרמדאן מתעצמים. על רקע המלחמה בעזה, חמאס מתסיס את האווירה ככל יכולתו וקורא לציבור הפלסטיני לצאת ו”להגן” על אל אקצא – שם קוד לקיום עימותים והפרות סדר.

חימום האווירה סביב אל אקצא הוא דרך בדוקה להרחיב את מעגל העימות גם לזירת יהודה ושומרון, ירושלים ואולי לגרור למערבולת גם את ערביי ישראל. כך יוקל הלחץ שמופעל על החמאס בעזה.

קריאתו של השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, להגביל את מספר הנכנסים לאל אקצא מקרב ערביי ישראל, תרמה אף היא את שלה למתיחות, גררה תגובות נזעמות ושיחקה לידיהם של המתסיסים. שני הפיגועים הקשים בשבועיים האחרונים, האחד בצומת ראם אותו ביצע מחבל תושב מחנה הפליטים שועפאט בירושלים והשני בשבוע שעבר על כביש 1 בין מעלה אדומים לירושלים, פיגועים בהם נרצחו ביחד 3 ישראלים ונפצעו רבים נוספים, מדליקים אף הם נורה אדומה לקראת הרמדאן.

על רקע זה, עושים כוחות הביטחון ככל יכולתם כדי לנטרל את חבית חומר הנפץ בטרם תתפוצץ. הלילה, למשל, פעלו כוחות הביטחון בעיירה עיסאוויה, במורדותיו המזרחיים של הר הצופים. העיירה גובלת בכביש 1 למעלה אדומים ונודעת כעיירה פרועה בה מתחוללות הפרות סדר רבות, ידויי אבנים ובקת”בים.

עפ”י מקורות פלסטינים, כוחות הביטחון שפעלו בעיסאוויה הלילה עצרו מספר פעילים ופיזרו עלונים המזהירים את התושבים לקראת הרמדאן, מפני הפרות סדר ונטילת חלק באירועים אלימים. פעילות מעצרים דומה התקיימה הלילה גם בעיירה חיזמה, הסמוכה לשכונת פסגת זאב. בנוסף, מקורות טוענים כי כוחות הביטחון התקינו מצלמות אבטחה נוספות בקרבת אל אקצא, כדי לעבות את ניטור הנעשה בדרכים המובילות למתחם הר הבית.

צפו בסרטון מפעילות המעצרים בעיסאוויה הלילה:

 

 

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים