קלמן ליבסקינד נכנס בתאגיד השידור: וזו התגובה המפתיעה של גולן יוכפז

מגיש תוכנית הבוקר של כאן רשת ב’, קלמן ליבסקינד, ביקר בחריפות תוכניות בכאן, אך המנכ”ל גולן יוכפז העדיף להתעלם ולא קרא אותו לסדר
צילום: דיגיטל כאן תאגיד השידור הישראלי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

אירוע חריג בנוף התקשורת הישראלית התרחש בסוף השבוע, כאשר מגיש תוכנית הבוקר של כאן רשת ב’, קלמן ליבסקינד, ביקר בצורה חריפה במיוחד את תאגיד השידור בו הוא עובד.

במסגרת טור באתר “מעריב”, תחת הכותרת ‘זהו זה ודו”ח רולניק מלעיגות ומסיתות נגד מי שהוא ‘אחר’ – גם אם הוא חצי מהמדינה’, כתב בין השאר ליבסקינד כי “אין שום סיבה שנממן את ‘זהו זה’ ואת ‘דוח רולניק’, סדרות שמייצר תאגיד השידור הציבורי וכל עניינן להסית, לבזות וללעוג לימניים, לדתיים, למזרחיים, למתנחלים, לתומכי נתניהו ולכל מי שלא בקבוצה ‘הנכונה’. חצי מהחברה הישראלית נדרשת לשלם על תעמולה שמציגה אותה כאסון”.

שר התקשורת שלמה קרעי, שמעוניין כידוע לשנות סדרי עולם בתאגיד, שיתף את הטור והבהיר כי “הצעות חוק של חברי כנסת בעניין הפסקת מימון ציבורי לתאגיד או צמצומו, יזכו לתמיכה חד משמעית ממני”.

צילום: (X)

באופן מעט מפתיע החליטו בתאגיד השידור בראשות המנכ”ל גולן יוכפז שלא להגיב לדברים, ובכלל זה לא לנזוף או להשעות את ליבסקינד מעבודתו. לפי הערכות, ליבסקינד למעשה הכניס את התאגיד ואת יוכפז למלכוד, שכן תמיד ניתן לחסות בצלו של חופש הביטוי, וברמה המשפטית הרי שלא נעשתה כאן עבירה. מנגד, תגובה חריפה של התאגיד הייתה ‘עושה את העבודה’ לקולות שנשמעים בממשלה נגד התאגיד. מצד שלישי, השתיקה הרועמת ודאי שאינה משרתת את השותקים, ואף עלולה להתפרש כרתיעה מהממשלה.

מתאגיד השידור נמסר: “כאן, תאגיד השידור הישראלי, מקפיד להביא בשידוריו את כל הקולות בחברה הישראלית”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים