המדבקות השחורות של ניר ברקת: שימו לב ממי ממש לא כדאי לקנות

שר הכלכלה, ניר ברקת, החליט להילחם עד הסוף בחברות שיעלו מחירים בימים אלו: יסמן את המוצרים שלהן במדבקות שחורות
צילום: משרד הכלכלה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

שר הכלכלה ניר ברקת מעביר הילוך בכל הנוגע למאבקו ביוקר המחיה. אחרי שיזם רשימה ירוקה עבור חברות שהביעו נכונות לשמר את מחיריהן ורשימה שחורה עבור מי שלא יישרו קו והעלו מחירים חרף המצוקה הגוברת בשל המלחמה, מקדם כעת ברקת חקיקה לפי יוצמדו מדבקות שחורות למוצרים שמחירם עלה במהלך המלחמה, וכך יוכל הציבור לזהות אותם ולהביע את מחאתו בהתאם.

“החוק החדש יחייב להדביק מדבקות שחורות על מוצרים שמחירם עלה בשעת מלחמה”, אומר ברקת, “החברות ברשימה השחורה פוגעות בציבור הישראלי בשעה קשה של מלחמה, שכל העם פועל בסולידריות ורק החברות הללו מנותקות”.

בין השאר תוקף ברקת את חברת אסם ומציין כי “לצערי, חברת אסם מעדיפה להיות ברשימה השחורה. היא מאמינה שהיא תעלה מחירים במלחמה ואתם תשכחו לה את זה. זה לא מפתיע כי רובכם לא יודעים שאסם היא כבר לא חברה ישראלית. אחיי הישראלים, זה בידיים שלכם לעצור את זה. אל תקנו אסם”.

מוקדם יותר הודיע ברקת כי הוא מעביר את קונצרן המזון שטראוס מהרשימה הלבנה לרשימה השחורה של החברות שהעלו מחירים. כאמור, מדובר בשתי רשימות שמעדכן משרד הכלכלה באופן שמכונה יוזמת ה’ביוש הרגולטורי’.

משטראוס נמסר כי “שטראוס פועלת על פי הסיכומים עם משרד הכלכלה, מעניקה הנחות לקמעונאים בהיקפים רחבים יותר מאלו שסוכמו ושמכוחם נכללה ברשימה הלבנה מלכתחילה. לצד המבצעים, סל המוצרים של החברה לקמעונאים כיום משקף מחיר נמוך יותר מאז ה-7.10. בימים אלו נמצאת החברה בשורה של מבצעים במוצרים השונים, שהורחבו לקראת החגים ואין בכוונתה להעלות מחירים בעת הזו. צר לנו כי שר הכלכלה סירב להיפגש עם חברת שטראוס בכדי לשמוע את הנתונים האמיתיים”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים