בשורה לנופשים באילת וים המלח: זה השירות ממנו תוכלו ליהנות

מהפכת עמדות הטעינה המהירות בדרך לאילת וים המלח כבר כאן, 10 עמדות טעינה אולטרה-מהירות חדשות יוקמו בקרוב לאורך ציר התנועה המרכזי בכביש 90
צילום: החברה הכלכלית אילת

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

בשורה משמחת לנוהגים ברכב חשמלי לאזורי התיירות המרתקים באילת וים המלח: 10 עמדות טעינה אולטרה-מהירות חדשות יוקמו בקרוב לאורך ציר התנועה המרכזי, כביש 90. המהלך החלוצי, שיזכה להשקעה של כחצי מיליון שקלים ממשרד האנרגיה והתשתיות, מבטא את המחויבות הלאומית לקידום תחבורה ירוקה ובת-קיימא ברחבי הארץ.

העמדות החדשות יוצבו במרכזי מסחר, תיירות ועסקים רבי-ביקוש בסמוך לכביש 90, הודות לזכייתן של המועצות האזוריות בקעת הירדן ומגילות ים המלח במענקים ייעודיים. החברה “אפקון” תהיה האחראית על הקמת העמדות עד סוף השנה הנוכחית, לאחר זכייתה במכרז תחרותי שהוביל אשכול יהודה ושומרון בשיתוף עם משרד האנרגיה והתשתיות.

“אנחנו ממשיכים להוביל את המהפכה למעבר לאנרגיה מקיימת בשלטון המקומי”, הדגיש שר האנרגיה והתשתיות, אלי כהן. “עבודת האשכול ממנפת את תמיכת המשרד בהקמת עמדות טעינה לכלי רכב חשמלי, ובזכות כך אנחנו ממשיכים להפחית פליטות ולשפר את איכות החיים של התושבים בישראל”. המהלך הנוכחי הוא חלק ממאמץ רחב היקף של משרד האנרגיה להרחיב את פריסת עמדות הטעינה הציבוריות ברחבי הארץ, על מנת להנגיש את הרכב החשמלי לכלל שכבות האוכלוסייה ואזורי הארץ. כיום פרוסות בישראל כ-400 עמדות טעינה אולטרה-מהירות בעלות הספק גבוה של מעל 150 קילו-ואט לעמדה.

מנכ”לית אשכול יהודה ושומרון, קרן גפן, ציינה: “אנו גאים להיות שותפים במאמץ הלאומי לעידוד המעבר לרכבים חשמליים. מהלך זה יסייע למדינת ישראל לשנות את הדרך בה אנו מייצרים וצורכים אנרגיה – להפחית את השימוש בדלקים פוסיליים ולהסתמך על אנרגיה נקייה ומתקדמת יותר”. האשכול, שתפקידו לקדם פרויקטים אזוריים משותפים לרשויות המקומיות החברות בו, מממן את העסקתם של מנהלי אנרגיה המקדמים מכרזים כמו זה להקמת עמדות הטעינה. מכרזים אלו מנצלים יתרונות של קנה מידה וידע מקצועי, מה שמאפשר להשיג ספקים איכותיים יותר במחירים תחרותיים.

הרחבת רשת עמדות הטעינה המהירות לאורך הציר התיירותי המרכזי לים המלח ואילת מהווה צעד משמעותי בדרך לתחבורה עתידית יותר, שתשפר את איכות החיים ותקטין את הפליטות המזהמות בישראל. מהלך זה צפוי לתרום תרומה רבה לחוויית הנסיעה הירוקה לאזורי התיירות המרהיבים באזור הדרומי של הארץ.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים