מהפכה בתחבורה הציבורית: זו העיר שמשתדרגת בתחנה מרכזית חדשה

אשקלון מתחדשת – תחנה מרכזית חדשנית תוקם בעיר. המתקן המתקדם ישדרג את מערך התחבורה הציבורית בעיר ויכלול עמדות טעינה לאוטובוסים חשמליים
צילום: פרטי

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

אשקלון עוברת מהפכה תחבורתית, עם הקמת התחנה המרכזית החדשה שמבטיחה חוויית נסיעה חדשנית ונוחה לתושבי העיר והסביבה. הפרויקט, שנמצא כעת בשלבי בנייה מתקדמים, הוא אחד מהחשובים בתולדות העיר ויהווה בשורה של ממש לעשרות אלפי המשתמשים בתחבורה הציבורית. המתקן המודרני, שיוקם על שטח של 12 דונם בסמוך לצומת שדרות בן גוריון-קיבוץ גלויות, יאפשר שדרוג ופיתוח של מערך התחבורה הציבורית העירונית והבין-עירונית המשרת את אשקלון ויישובי העוטף. התחנה תכלול 11 רציפים לקווי אוטובוסים ו-26 עמדות טעינה לאוטובוסים חשמליים, ביניהן 6 עמדות להטענה מהירה.

עמדות הטעינה החשמליות יאפשרו להחליף את צי האוטובוסים הפועל כיום בעיר בכלי רכב חשמליים, מהלך שיצמצם באופן משמעותי את זיהום האוויר והרעש הנגרמים מהאוטובוסים המונעים בסביבה העירונית. התחנה החדשה תהיה מקורה, מונגשת לנוסעים עם מוגבלויות, ממוזגת וממוגנת, ותכלול מתחם המתנה ומרכז שירות משותף לכלל מפעילי התחבורה הציבורית. חברת האדריכלים “V5”, שתכננה את המבנה, שילבה בחזיתו חנויות מסחר, הסעדה וקניות הפונות לשדרת בן גוריון המרכזית. בנוסף, במסגרת הפרויקט יוקצו נתיבים ייעודיים לקווים העירוניים הנכנסים למסוף, מהלך שיבטיח תנועה חלקה ויעילה יותר.

ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם, ציין כי “אחד מהפרויקטים התחבורתיים החשובים בתולדות העיר רוקם עור וגידים והופך מהלכה למעשה. אנו רואים את הבנייה בשטח שבסיומה תבטיח לתושבי העיר חווית נסיעה מהנה, יעילה ונעימה יותר.”

התחנה המרכזית החדשה באשקלון מהווה צעד משמעותי בדרך להתחדשות ושדרוג של מערך התחבורה הציבורית בעיר ובאזור כולו. היא תספק פתרון מתקדם ונוח לצרכי התושבים, תוך הפחתת זיהום הסביבה והטמעת טכנולוגיות ירוקות חדשניות. מהלך זה צפוי לתרום רבות לשיפור איכות החיים באשקלון ולקידום הנגישות והניידות העירונית.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים