כאוס לפני טקס יום העצמאות בהר הרצל: צפו – המחאה בפרצופה של מירי רגב

צפו – שרת התחבורה מירי רגב שוב חוטפת חזק. ובתוך כך, פנייה ליו”ר ועדת החינוך והתרבות בכנסת לקיים דיון על תוכן טקס יום העצמאות שנמצא באחריותה
צילומים: חדשות 12; החשבון הרשמי x

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

האם מירי רגב, שרת התחבורה שבשנים האחרונות החלה כמעט דרך קבע לעמוד גם מאחורי טקס יום העצמאות בהר הרצל, היא אכן הדמות המתאימה לארגון האירוע?

בפנייה ליו”ר ועדת החינוך והתרבות של הכנסת, ח”כ יוסף טייב, שעליה חתמו שליש מחברי הוועדה, עולה הדרישה לקיים דיון דחוף בנוגע לטקס ומידת השפעתה של רגב.

ח”כ נעמה לזימי ממפלגת העבודה מציינת כי “בעקבות ההתערבות הפוליטית הבוטה של השרה מירי רגב בטקס יום העצמאות הממלכתי – החתמתי שליש מחברי ועדת החינוך התרבות והספורט בבקשה מחייבת לקיום דיון בנושא.
“בשבוע האחרון אנחנו עדים לרצף של פרסומים על התנהלות לא נאותה ולא רגישה מצד שרת התחבורה מירי רגב שאחראית על טקס יום העצמאות.

צילום: החשבון הרשמי x

“ראשית, החלטתה לקיים את הטקס ללא קהל ברגע האחרון, ללא מתן הסברים מספקים ותוך חשש כבד למניעים פוליטיים בוטים – אינה מתקבלת על הדעת.

“שנית, בפרסום של “הארץ” נחשף שבכוונה לכלול בטקס תכנים גרוטסקיים של דימוי הטבח על ידי ריקוד ואלמנטים נוספים שעלולים לפגוע ברגשותיהם של אלה שחוו את הטראומה, וכן ברגשות משפחות השכולות ומשפחות החטופים”.

את דבריה מסכמת לזימי בטענה כי “מן הראוי שיתקיים דיון מקיף בנושא בוועדת החינוך, התרבות והספורט, באופן שישקף לחברי הכנסת את כלל השיקולים שעומדים מאחורי ההחלטות שקשורות לטקס הזה. מצער מאוד שברגע הלאומי הקשה שלנו, הממשלה בוחרת לפעול שוב מתוך מניעים פוליטיים, באופן מפלג, ציני וחסר רגישות לשכול ולטראומה הלאומית בימים אלו”.

בתוך כך, עושה רושם כי השרה רגב איננה חווה עדנה בכמה חזיתות בימים אלה. השבוע, שעה שיצאה ככל הנראה לצילומי סרטון יחד עם נשות הצוות שלה, הופנו לעברה קריאות קשות על ידי מוחים באזור רחוב המלאכה בת”א, צפו:

 

צילום: שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות היוצרים

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים