העירייה באזהרה חמורה: “הסתגרו בבתים ואל תפתחו מזגן”

המשרד להגנת הסביבה מזהיר מפני חשש מזיהום אוויר באזור השריפה בתל השומר – עיריית אור יהודה קראה לתושבי שכונת בית בפארק להסתגר בבתים
צילום: דוברות המשטרה

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

תושבים ברחובות רבים בשכונת בית בפארק באור יהודה קיבלו הלילה (בין רביעי לחמישי) הנחיה להסתגר בבתיהם ולא לפתוח מזגנים, זאת בעקבות חששות לזיהום אוויר כבד עקב השריפה שפרצה בצהרים בבסיס צה”ל תל השומר הסמוך. על פי נתוני ניטור של המשרד להגנת הסביבה, עשן כבד התפזר לעבר השכונה המגורים. דוברות עיריית אור יהודה הזהירה את תושבי הרחובות הבאים מפני פתיחת חלונות ומזגנים: רח’ חרמון, רח’ ארבל הצפונית עד רח’ כנען, רחובות כנען ופרס בקטע שבין חרמון לכנען. עד כה לא הופצה הנחיה להתפנות את הבתים.

“ממדידות ניטור מעודכנות שמתבצעות על ידי המשרד להגנת הסביבה עולה כי קיימת המלצה חדשה לתושבים ברחובות הנ”ל להסתגר בבתים ללא פתיחת מזגנים”, צוין בהנחיה שהועברה לתושבים. “נושא הלימודים ייבחן מחדש בהתאם לנתוני הניטור שיתקבלו בשעות הבוקר”.

שריפה גדולה במחסני נשק של בסיס תל השומר אילצה את פינוי האזור בצהריים. 25 לוחמים ושוטרים נפגעו קל מחשיפה לעשן. רשויות כיבוי והצלה פועלות להשליט שליטה על הלהבות. לא ברור מה גרם לשריפה. “נמתין לעדכונים הבוקר ונקווה שניתן יהיה לשוב לשגרה במהרה”, אמרה אחת התושבות באזור שנאלצה להסתגר בביתה. “אבל החשש הוא שעשן השריפה עלול להיות מסוכן וגורם לזיהום אוויר קשה”.

עיריית אור יהודה והמשרד להגנת הסביבה הבהירו כי יתעדכן מידע נוסף על סיכוני הזיהום באזור ככל שיתקבל בבוקר. במידה ותידרש פעולה משמעותית נוספת, תופץ הודעה מתאימה.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים