זינוק של 7 אחוזים: זה תקציב השיא של עיריית ירושלים

תקציב עיריית ירושלים לשנת 2024 אושר בסך של 9 מיליארד שקלים – שיא שנשבר. ולאן עומדות להיות מוזרמות התוספות?
צילום: בונו 12

הפושים החמים של “ירושלים online” >> לחצו להורדת האפליקציה

עיריית ירושלים אישרה את התקציב לשנת 2024 ומדובר בתקציב שיא:
ועדת הכספים אישרה את תקציב העירייה שיעמוד על סך של 9 מיליארד שקלים – זאת לעומת סך של 8.42 מיליארד שקלים בשנת 2023, גידול של למעלה מחצי מיליארד שקלים, כ-7 אחוזים.

בנוסף, תקציב עיריית ירושלים הכולל (שוטף + פיתוח) לשנת 2024 הוא תקציב שיא העומד על 15.2 מיליארד שקלים, זאת לעומת תקציב של 14.4 מיליארד שקלים בשנת 2023, כ-12.6 מיליארד שקלים בשנת 2022, כ-12.3 מיליארד שקלים בשנת 2021 וכ-11.2 מיליארד שקלים בשנת 2020.

תקציב העירייה, כבכל שנה, מורכב מתקציב שוטף ותקציב פיתוח. התקציב השוטף לשנת 2024 עומד על סך 9 מיליארד שקלים, בעוד התקציב הבלתי רגיל (פיתוח) עומד על סך של 6.2 מיליארד שקלים.

בעירייה מציינים כי משנת 2019 גדל התקציב השוטף העירוני בלמעלה מ-2.5 מיליארד שקלים. התקציב העירוני יובא לאישור מועצת העיר בישיבת המועצה.
יצוין כי התקציב מאושר באיחור בשל הבחירות המוניציפליות שנדחו פעמיים.

צילום: רפי בן חקון

עיקרי התוספות בתקציב בהשוואה לשנה שעברה:

• תקציב החינוך עלה בכ-300 מיליון שקל ויעמוד על 3.1 מיליארד שקל (עליה של כ-10%).

• תקציב מינהל התפעול עלה בכ-100 מיליון שקלים ויעמוד על סך של 1.5 מיליארד שקלים (עליה של כ-7%). בין סעיפי התקציב – עליה של כ-6% בתקציב האגף לשיפור פני העיר. תוספת תקציב לאגף לחירום וביטחון, המשקפת עליה של כ-6% לטובת הגברת הביטחון בירושלים והמוכנות לחירום.

• תקציב מינהל תכנון עלה בכ- 16 מיליון שקלים, ויעמוד על כ-219 מיליון שקל (עליה של כ8%). בסעיפי התקציב עליה של כ-12% בתקציב האגף לתחבורה ופיתוח תשתיות.

• תקציב מינהל קהילה עלה ב-80 מיליון שקלים, ויעמוד על סך של 1.4 מיליארד שקלים (עליה של כ-6%). בסעיפי התקציב עליה של כ-10% בתקציב הרשות העירונית לתעסוקה.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: “התקציב לשנת 2024 משקף השקעה חסרת תקדים בעתיד העיר ובתושביה. התקציב ישמש לשדרוג נראות וניקיון המרחב הציבורי, קידום תוכניות חינוכיות, קיום אירועי תרבות, פנאי וספורט, ותגבור הביטחון האישי לתושבי העיר והמבקרים בה. נמשיך לבנות את ירושלים בירתנו, ליצור בה עתיד טוב יותר ולפתחה למען התושבים והדורות הבאים”.

סגן ומ”מ ראש העיר צביקה כהן (ש”ס), יו”ר ועדת הכספים: “התקציב הזה הוא תוצאה של עבודה יסודית של הצוות המקצועי בעירייה. אני רוצה להודות לכל מי שסייע לנו להעביר אותו, ובמיוחד לראש העיר משה ליאון ולמנכ”ל העירייה איציק לארי, שהיו שותפים מרכזיים להצלחה הזאת. התקציב הזה הוא בשורה חשובה לתושבים של ירושלים. הוא יאפשר לנו להמשיך ולספק להם את השירותים הטובים ביותר. יחד בכוחות משותפים נמשיך לפעול כדי לקדם את פיתוח העיר ירושלים”.

שיתוף
שיתוף

ירושלים-online הוא אתר דעות וידיעות המסקר את החיים בירושלים בעין כנה וישרה.
מול עולם של תקשורת מוטה, לעתים בעלת אינטרסים פוליטיים ומסחריים, שבו צפה וחוזרת עיתונות שטחית בסיקור החיים בעיר,
מביא ירושלים-online את המציאות כפי שהיא, לעתים בצד הימני של המפה, לעתים בשמאלי, לעתים מזווית חילונית, ולעתים דתית,
הכל דרך נבחרת של כותבים וכותבות ללא פחד וללא כל כוונה לחשבן לאינטרסים כאלו ואחרים.
האינטרס היחיד – שיקוף האמת והמציאות בנושאים של דת ומדינה, ביטחון אישי וצבא, יחסי חילונים-חרדים, יוקר המחייה,
שיקוף המציאות והאמת של ירושלים